Kard. Dziwisz odwiedził "Szlachetną Paczkę"

Kard. Dziwisz odwiedził "Szlachetną Paczkę"
(fot. Jarosław Roland Kruk / Wikimedia Commons / CC-BY-SA-3.0)
6 lat temu
PAP / ptsj

Kard. Stanisław Dziwisz odwiedził w piątek wieczorem wolontariuszy i darczyńców pracujących w magazynie "Szlachetnej Paczki" w Krakowie-Podgórzu. "Budzicie nadzieję u ludzi, którzy żyją w nędzy, a czasem w rozpaczy" - powiedział tuż przed finałem wydarzenia do zebranych metropolita krakowski.

Kard. Dziwisz podkreślił, że wkład i zaangażowanie zarówno wolontariuszy, jak i darczyńców biorących udział w "Szlachetnej Paczce" stanowi wielkie źródło nadziei, wiary i optymizmu. Opowiedział zebranym historię księdza więzionego w Dachau, którego przed samobójstwem uchroniło jabłko rzucone przez dziewczynkę przez drut obozu. "To dziecko poprzez taki mały gest życzliwości przywróciło mu nadzieję" - podkreślił.

Metropolita krakowski zaznaczył, że dzięki istnieniu "Szlachetnej Paczki" powiększa się grono ludzi, którzy są wrażliwi. Podziękował także ks. Jackowi Stryczkowi, którego kierownictwo i opiekę duchową nad "Szlachetną Paczką" nazwał charyzmatem od Pana Boga, wzbudzającym u ludzi chęć naśladowania.

"Dużo jest dzisiaj filantropii, ale ona nie wystarcza, bo potrzebna jest także motywacja. A jeśli w dodatku ta motywacja jest ewangeliczna, to ubogaca ludzi i stwarza atmosferę solidarności, pokoju, życzliwości i miłości wzajemnej. Tego właśnie dalej wam życzę" - powiedział kardynał.

Podczas spotkania wolontariusze przedstawili kard. Dziwiszowi problemy rodzin, którymi się opiekują oraz trudy i radości jakie spotykają ich podczas przygotowywania paczek. Z kolei darczyńcy opowiadali jak często ich zaangażowanie uświadamia innym ludziom, np. znajomym z pracy, konieczność realnej pomocy najbardziej potrzebującym.

W ramach finału "Szlachetnej Paczki" przypadającego na ten weekend, pomocą zostanie objętych 19 tys. rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. Dziwisz odwiedził "Szlachetną Paczkę"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.