Kard. Dziwisz podarował stułę św. Jana Pawła II katedrze w Knoxville

Kard. Dziwisz podarował stułę św. Jana Pawła II katedrze w Knoxville
(fot. flickr.com/photos/archidiecezjakrakow)
3 lata temu
KAI / jp

Przebywający w Stanach Zjednoczonych kard. Stanisław Dziwisz uczestniczył w sobotę w poświęceniu nowej katedry w Knoxville w stanie Tennessee w USA.

Poświęcił tam figurę św. Jana Pawła II oraz ofiarował diecezji stułę używaną przez polskiego papieża.

W uroczystościach uczestniczyło pięciu kardynałów, wielu biskupów, kapłanów oraz wiernych świeckich. Diecezja Knoxville została utworzona w 1988 roku przez św. Jana Pawła II.

Kard. Stanisław Dziwisz poświęcił w nowej katedrze figurę św. Jana Pawła II i podarował diecezji stułę używaną przez papieża Polaka.

W skierowanym do uczestników uroczystości słowie podkreślał, że św. Jan Paweł II darzył szczególnym uczuciem naród amerykański i ten kraj, który jest krajem wielkich możliwości, a zarazem uznaje, że wszyscy jesteśmy równi wobec jednego Boga.

- Przybywam do Knoxville z radością, ale i z wielkim wzruszeniem i miłością do tego lokalnego Kościoła, który został ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Jego święte życie wpłynęło na moje życie w szczególny sposób, gdyż miałem ten przywilej, aby służyć mu jako jego osobisty sekretarz przez trzydzieści dziewięć lat - wyznał hierarcha.

- Figura św. Jana Pawła II i jego relikwia, którą przynoszę dzisiaj, będą przypominały następnym pokoleniom, że jego ramiona były zawsze otwarte, aby przyjąć wszystkich i zaprosić ich do otwarcia drzwi Chrystusowi, który jako jedyny może zaspokoić najgłębsze pragnienia ludzkiego serca - zaznaczył.

Zachęcił również za Janem Pawłem II, by nie bać się "głosić Ewangelii Chrystusa światu, który tak bardzo potrzebuje życia w prawdzie, pokoju i miłości".

- Niech Bóg błogosławi tę wspaniałą diecezję i jej wiernych. Niech Bóg błogosławi Amerykę - zakończył kard. Dziwisz.

W niedzielę osobisty sekretarz świętego papieża odprawi w nowo poświęconej katedrze Mszę św. dla Polonii amerykańskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Dziwisz podarował stułę św. Jana Pawła II katedrze w Knoxville
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.