Kard. Dziwisz spotkał się z wolontariuszami ŚDM

Kard. Dziwisz spotkał się z wolontariuszami ŚDM
Logo ŚDM Kraków 2016
KAI / ptsj

"Liczę na wasz entuzjazm, na waszą ofiarność, na waszą gotowość poświęcenia czasu dla tej wielkiej sprawy. Jestem przekonany, że to doświadczenie wpisze się głęboko w waszą osobistą historię wiary" - powiedział do wolontariuszy ŚDM zebranych na Mszy św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II kard. Stanisław Dziwisz. W niedzielę Chrztu Pańskiego metropolita krakowski wziął udział w spotkaniu opłatkowym wolontariatu Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Kard. Stanisław Dziwisz w wygłoszonej homilii podkreślił, że osobisty wkład wolontariuszy w dzieło Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. jest wyraźnym znakiem przynależności do Kościoła i jego misji. Stwierdził, że jest to wielki przywilej, ale i ogromne wyzwanie.

"Mamy pokazać Polsce i światu młode oblicze Kościoła, bo Ewangelia jest zawsze młoda, zawsze aktualna, bo Chrystus chce przemawiać do każdego pokolenia, do każdego człowieka, w każdym zakątku świata" - mówił.

Hierarcha wskazał, że Światowy Dzień Młodzieży to doskonałe miejsce kreowania prawidłowych postaw modlitwy, przyjaźni, solidarności i odpowiedzialności za Kościół, za siebie i za innych. "Zróbmy wszystko, aby to wydarzenie odmieniło także nasz kraj, by obudziło i poruszyło obojętnych, którzy niegdyś przyjęli chrzest, ale teraz stoją z boku, nie widzą się w Kościele, nie mogą odnaleźć drogi do Chrystusa" - zachęcał zgromadzonych.

Metropolita odwołał się także do dzisiejszego święta Chrztu Pańskiego. Powiedział, że prośba Chrystusa o chrzest skierowana do Jana Chrzciciela dowodzi, że Jezus w pełni solidaryzuje się z grzesznymi ludźmi. "Stał się człowiekiem do końca. Wziął na siebie wszystkie nasze najtrudniejsze sprawy, nasze grzechy, by przez swoją śmierć i zmartwychwstanie radykalnie uleczyć nasze serca i pojednać nas z Bogiem" - kontynuował.

"W duchu możemy dziś stanąć na brzegach Jordanu i wsłuchiwać się w Jana Chrzciciela nawołującego do nawrócenia, do czynienia dobra. W tym zadaniu nie jesteśmy zdani na własne siły, ponieważ umacnia nas łaska Boża, jaką otrzymaliśmy na chrzcie świętym" - powiedział kard. Dziwisz. Dodał, że dzisiaj należy w sposób szczególny podziękować za własny chrzest, dzięki któremu człowiek zostaje uwolniony spod "władzy diabła" oraz może tworzyć i być odpowiedzialny za świętość Kościoła.

Na zakończenie hierarcha przypomniał, że Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie jest także darem papieża Polaka. "Dziś prosimy świętego Jana Pawła II, by nam błogosławił w przygotowaniach Światowego Dnia Młodzieży. Prosimy, by wspierał wolontariuszy i wszystkich zaangażowanych w to piękne, porywające dzieło. Niech nam nie zabraknie odwagi i wyobraźni, wrażliwości i gorliwości!" - wezwał kard. Dziwisz.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie opłatkowe wolontariuszy ŚDM Kraków 2016. Poza kard. Stanisławem Dziwiszem wzięli w nim udział m.in. biskup Damian Muskus, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 i ks. Grzegorz Suchodolski, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Dziwisz spotkał się z wolontariuszami ŚDM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.