Kard. Dziwisz: wspierajmy duchowo dzieło ŚDM

KAI / drr

O modlitwę w intencji młodzieży i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne w Kościele krakowskim prosi dziś wiernych kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski w komunikacie na Wielki Tydzień.

"Wszystkich Was, drodzy Bracia i Siostry, proszę o modlitwę w intencji młodzieży i ŚDM w Krakowie. Spotkania te są jednym z wielkich dzieł bł. Jana Pawła II i równocześnie darów, które nam pozostawił. Powinniśmy to Boże dzieło duchowo wspierać i wszyscy czuć się odpowiedzialni za jego przygotowanie w Krakowie" - napisał metropolita krakowski w specjalnym komunikacie na Wielki Tydzień 2014 r.

Kard. Stanisław Dziwisz przypomina, że w tym roku przeżywanie Niedzieli Palmowej będzie miało dla Kościoła w Polsce szczególnie wymowny i historyczny charakter. Podczas Mszy św., której na placu św. Piotra w Rzymie przewodniczyć będzie papież Franciszek, Krzyż Światowych Dni Młodzieży, wraz z towarzyszącą mu Ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani, zostanie przekazany przez młodzież z Brazylii przedstawicielom Kościoła krakowskiego i młodzieży z całej Polski.

Jako pierwsza, Krzyż przejmie diecezja poznańska, następnie trasa pielgrzymowania symboli ŚDM prowadzić będzie przez kolejne diecezje polskie, potem kraje Europy Wschodniej. W grudniu 2014 r. Krzyż i Ikona powrócą do Polski, by odwiedzić pozostałe diecezje i na końcu dotrzeć do Krakowa.

Hierarcha informuje diecezjan, że w sanktuarium bł. Jan Pawła II w Łagiewnikach, na obchodach XXIX Światowego Dnia Młodzieży 13 kwietnia zgromadzą się liderzy ŚDM, tj. przedstawiciele każdej parafii archidiecezji krakowskiej. Podczas Mszy św. zostaną uroczyście posłani przez bp. Grzegorza Rysia do tworzenia środowisk ŚDM. Obrzędowi posłania będzie towarzyszyło przekazanie miniatur symboli ŚDM: Krzyża i Ikony Matki Bożej, które w parafiach będą znakiem zjednoczenia wokół idei ŚDM wysiłków różnych grup, a także osób do tej pory niezaangażowanych w ruchy religijne.

Metropolita krakowski modlitwie wiernych polecił również wszystkich kapłanów, którzy w Wielki Czwartek zgromadzą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, aby dziękować Bogu za dar powołania i odnowić kapłańskie przyrzeczenia. "Ufam, że wspólna modlitwa kapłanów, młodzieży i wiernych świeckich, zgromadzonych razem, jak co roku, w tym świętym miejscu, stanie się, w oczekiwaniu na kanonizację bł. Jana Pawła II, dniem szczególnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne w Kościele krakowskim" - napisał kard. Stanisław Dziwisz.

Komunikat metropolity krakowskiego na Wielki Tydzień 2014 r. jest odczytywany we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji krakowskiej w 5. Niedzielę Wielkiego Postu, 6 kwietnia br.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Dziwisz: wspierajmy duchowo dzieło ŚDM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.