Kard. Farrell: rodziny są ziarnem, które może ożywić świat

Kard. Farrell: rodziny są ziarnem, które może ożywić świat
Fot. depositphotos.com
1 miesiąc temu
KAI / tk

Prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia kard. Kevin Farell powiedział, że „bardziej niż abstrakcyjne przemówienia, rodziny dają realne i wiarygodne świadectwo o pięknie miłości”.

W siedzibie watykańskiego biura prasowego odbyła się konferencja prasowa prezentująca 10. Światowe Spotkanie Rodzin, które odbędzie w Rzymie i w diecezjach na całym świecie.

Pod koniec czerwca przyszłego roku Ojciec Święty spotka się w Rzymie jedynie z delegatami episkopatów, ruchów i stowarzyszeń. W tym samym czasie, na całym świecie, rodziny będą uczestniczyć w spotkaniach diecezjalnych, organizowanych przez miejscowych ordynariuszy. „Jeśli chcemy nadać nowy impuls duszpasterstwu rodzin, konieczne jest zaangażowanie większej ich liczby” – stwierdził kard. Farrell.

Rodziny ziarnem ożywiającym świat

- Rodziny nie mogą być postrzegane jedynie jako «gleba do nawadniania», biernie przyjmująca inicjatywy duszpasterskie «płynące z góry». Wręcz przeciwnie, są one «ziarnem», które może ożywić świat. To one są ewangelizatorami! Bardziej niż abstrakcyjne przemówienia, rodziny dają realne i wiarygodne świadectwo o pięknie miłości - zauważył kard. Farell.

- Nasza dykasteria będzie zatem zachęcać biskupów, aby dobrze zaplanowali zarówno drogę przygotowań do tego wydarzenia, jak i realizację inicjatyw diecezjalnych. Jako dykasteria zauważyliśmy, że zaangażowanie na rzecz rodzin jest dobrze przyjmowane i przynosi owoce. Rodziny chcą czuć się w Kościele jak w domu. Gdy otacza się je opieką duszpasterską, chętnie oddają się misji Kościoła i pomocy innym rodzinom - stwierdził duchowny.

Nie przegapmy więc okazji, by skonsolidować nasze inicjatywy, a także by rozpocząć nowe, wspólnie z rodzinami powierzonymi naszej opiece“ – powiedział prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ
14,01 zł
20,00 zł

Kochaj mnie tato! jest to zbiór jedenastu medytacji poświęconych ojcostwu. Stanowią one zachętę dla ojców, aby w swym zapracowaniu i pogoni za sukcesem docenili swoją najważniejszą życiową rolę - bycia tatą.

Autor odwołując się do...

Skomentuj artykuł

Kard. Farrell: rodziny są ziarnem, które może ożywić świat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.