Pary młode oszczędzają na weselach. Z jakich trendów rezygnują najczęściej?

Pary młode oszczędzają na weselach. Z jakich trendów rezygnują najczęściej?
Fot. depositphotos.com
onet.pl / tk

Pary młode coraz częściej oszczędzają na swoich ślubach i weselach. Rezygnują m.in. z alkoholu, zespołu muzycznego lub fotografa. Pandemia COVID-19 wpłynęła również na nowy trend organizowania kameralnych wesel.

Jeszcze nie tak dawno temu trudno było wyobrazić sobie tradycyjne polskie wesele bez hucznej zabawy, wielu gości i licznych atrakcji. Jednak obecnie coraz częściej wśród młodych par panuje trend na organizowanie ślubów i imprez pozbawionych niektórych zwyczajów.

DEON.PL POLECA
Narzeczeni nierzadko rezygnują z hucznych wesel, na których bawi się mnóstwo gości. Pandemia COVID-19 przyczyniła się do tego, że zamiast zapraszać dalekich krewnych, wolą organizować imprezy w skromniejszej formie np. samego obiadu lub kolacji, na której pojawi się tylko najbliższa rodzina.

Na tym oszczędzają młode pary

Młode pary oszczędzają także na alkoholu, bez którego wielu ludzi nie wyobraża sobie udanego wesela. Rezygnując z wysokoprocentowych napojów można uniknąć różnych kompromitujących sytuacji. Weselna zabawa nie zawsze musi oznaczać picie alkoholu w celu poprawy nastroju.

DEON.PL POLECA

Kolejnym trendem, z którego rezygnują nowożeńcy jest wystawianie wiejskiego stołu. Serwowane są na nim mięsne specjały w postaci rozmaitych wędlin czy kiełbas. Zamiast tego nowożeńcy decydują się na podawanie gościom jedynie potraw wegetariańskich.

Może się to wydawać zaskakujące, ale zdarza się, że młode pary rezygnują na ślubie i weselu z fotografa czy kamerzysty. Chcą w ten sposób zapewnić gościom większą swobodę, bez krępujących zdjęć i nagrań. W obecnych czasach najważniejsze chwile można uwiecznić na telefonach, nie zatrudniając w tym celu profesjonalnego fotografa.

Na polskich weselach coraz rzadziej pojawiają się zespoły grające muzykę na żywo. Zamiast tego muzyczne hity puszcza DJ. Nowożeńcy dzięki temu mogą sporo zaoszczędzić zatrudniając jedną, bądź dwie osoby zamiast kilkuosobowego zespołu.

Innymi trendami, od których częstokroć odchodzą młode pary są oczepiny, pokaz sztucznych ogni czy nawet organizowanie wesel w salach. Zamiast tego ślub i zabawa odbywa się na łonie natury.

Źródło: onet.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Loreth Anne White

Nic nie jest tym, czym wydaje się pierwszy rzut oka

Ellie jest gotowa zacząć nowy rozdział w swoim życiu. Kiedy poznaje Martina, czuje, że w końcu spotyka ją upragnione szczęście. Mężczyzna roztacza przed nią cudowną...

Skomentuj artykuł

Pary młode oszczędzają na weselach. Z jakich trendów rezygnują najczęściej?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.