Poznali się w drodze na Jasną Górę. Po trzech latach wzięli ślub na pielgrzymce

Poznali się w drodze na Jasną Górę. Po trzech latach wzięli ślub na pielgrzymce
Fot. depositphotos.com / Twitter
KAI / kb

Na Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę poznali się dokładnie trzy lata temu, a dziś na szlaku wypowiedzieli sakramentalne tak. Maria Katra i Mateusz Kreft z grupy nr 21 zawarli związek małżeński podczas Mszy św. w Zabawie. Pobłogosławił ich bp Artur Ważny.

Świadkami tej uroczystości byli pielgrzymi z grup nr 19, 20 i 22.

Maria jest na pielgrzymce po raz siódmy a Mateusz po raz piąty. „Jesteśmy szczęśliwi, marzyliśmy o tym dniu i to się wydarzyło – mówi.

Mateusz należy do wspólnoty Cenacolo. – Wspólnotę założyła włoska siostra Elwira, która poświęciła swoje życie, żeby pomagać młodym chłopakom uzależnionym od alkoholu, narkotyków. Teraz wspólnota jest na całym świecie pomaga osobom zagubionym – podkreśla.

Jego żona dodaje, że poznali się na pielgrzymce i praktycznie przez kolejny rok od tego spotkania nie widywali się, bo Mateusz wrócił do wspólnoty.

- Powierzyliśmy się Matce Bożej. Odmawialiśmy codziennie różaniec za siebie. Rok później jak się zobaczyliśmy to wiedzieliśmy, że to jest to i że na pielgrzymce chcemy dalej się powierzyć Matce Bożej – dodaje Maria.

Nowożeńcy otrzymali od pielgrzymów obraz Świętej Rodziny z Nazaretu.

Obok pątników w uroczystości wzięła udział rodzina i członkowie wspólnoty Cenacolo z Poręby Radlnej.

Piesza Pielgrzymka Tarnowska ma formę sztafety. Dziś na szlaku są kolejne trzy grupy – ponad tysiąc osób. Rekolekcje w drodze są poświęcone Mszy św.

W Eucharystii chodzi o miłość – te słowa wiele razy padały podczas pielgrzymkowej homilii. - Czy przyszedłeś, aby otrzymać miłość, żeby pocałować Jezusa, czy dlatego, że wypada być na Mszy św. – pytał ks. Michał Dąbrówka.

Mszy św. przewodniczył bp Artur Ważny, który wskazał na ważną triadę w życiu chrześcijanina. To miłość, ciało i życie.

- To jest definicja wcielenia. Bóg, który jest miłością stał się ciałem, żeby dać nam życie, potem odkrywamy, że w Eucharystii dzieje się to samo – Boża miłość przez Ciało, które przychodzi na ołtarz chce – tym, którzy je przyjmują – dać życie wieczne. Natomiast w małżeństwie odkrywamy prawdę, że miłość wyrażana poprzez ciało ma dawać życie. Nie tylko chodzi o dzieci, ale o życie, które wnosi się w ten świat – dodał.

Bp Artur Ważny poprowadził też Drogę Krzyżową dla pielgrzymów szlakiem męczeństwa bł. Karoliny w Wał – Rudzie. Odbyła się ona po raz pierwszy w historii pielgrzymki.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Poznali się w drodze na Jasną Górę. Po trzech latach wzięli ślub na pielgrzymce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.