Kard. Filoni: kapłaństwo to sposób życia

Kard. Filoni: kapłaństwo to sposób życia
(fot. razem.tv)

- Radość płynąca z Bożego miłosierdzia powinna umacniać w nas pragnienie dzielenia się tym, co sami otrzymaliśmy - powiedział kard. Fernando Filoni w homilii wygłoszonej na Mszy w Lilongwe, stolicy Malawi. - Prawdziwy chrześcijanin powinien mieć zapał misyjny, który motywuje go do takiej pracy, aby nikt nie został stracony. Jezus wzywa nas do radosnej gorliwości w poszukiwaniu tych, którzy potrzebują Bożej miłości i miłosierdzia.

Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów przebywa w tym jednym z najbiedniejszych krajów świata jako wysłannik Papieża na  konsekrację stołecznej katedry św. Józefa, która odbędzie się 5 listopada. Po wczorajszej Mszy kard. Filoni spotkał się z księżmi, zakonnikami i zakonnicami pracującymi w Malawi. Mówił do nich o Kościele, który ze swej natury jest misyjny, zachęcając do podtrzymywania w sercach żywego ognia miłości przez życie duchowe, trzymanie się zasad moralnych i służbę bliźnim.

Podreślił, że kapłaństwo nie jest pracą zawodową ani funkcją biurokratyczną, pełnioną tylko przez jakiś czas, ale to sposób życia. Mówiąc o celibacie zauważył, że wybór ten należy rozpatrywać w powiązaniu ze święceniami i ślubami zakonnymi. Celibat przyjmuje się podejmując "decyzję w wolności i w pełnej miłości. Trzeba ją wciąż odnawiać ze  świadomością kruchości ludzkiej kondycji".

Po zakończeniu wizyty w Malawi prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów odwiedzi jeszcze Zambię. Kard. Filoni będzie się tam się m.in. modlił z zakonnicami w klasztorze klarysek i u sióstr misjonarek miłości Matki Teresy oraz spotka się z biskupami i formatorami trzech wyższych seminariów duchownych.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. Filoni: kapłaństwo to sposób życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.