Kard. Krajewski po raz czwarty na Ukrainie. Wiezie dar od papieża dla Ukraińców

Kard. Krajewski po raz czwarty na Ukrainie. Wiezie dar od papieża dla Ukraińców
Fot. Maskacjusz TV / Youtube.com
KAI / tk

Jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski w imieniu papieża przebywa po raz czwarty na Ukrainie. W niedzielę przekroczył granicę polsko-ukraińską w Medyce. Przebył do tej pory 3 tys. kilometrów i porusza się na północny-wschód w stronę Charkowa nowym busem marki Mercedes. Jest to dar od papieża dla mieszkańców tego miasta.

Prefekt Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia jutro wyruszy do Odessy, gdzie spotka się z księżmi greckokatolickimi, prawosławnymi oraz wspólnotami zakonnymi. Odwiedza wszystkich w miejscu ich zamieszkania i pracy. Następnie uda się z stronę Zaporoża i Charkowa.

Kard Krajewski na Ukrainie

- Odwiedzam po kolei wszystkie domy, wszystkie parafie i zgromadzenia, które są na trasie prowadzącej już bezpośrednio do granicy z Rosją, gdzie zakonnicy, księża, wolontariusze nie opuścili swoich miejsc, ale są z wiernymi, choćby tych wiernych było tylko kilku. W tej chwili przebywam w Winnicy u kapucynów. Jest ich sześciu, większość z nich jest Ukraińcami – powiedział kard. Krajewski.

DEON.PL POLECA

- Po prostu, Ojciec Święty chciał, żeby być, żeby ich odwiedzić, żeby powiedzieć, że on myśli o nich, że jest blisko, żeby dać im poświęcone przez niego różańce, ale jednocześnie pomóc im także finansowo, bo oni nie mają żadnych dochodów i żyją tak, jak żyją wszyscy inni tutaj, w strefie wojennej – zaznaczył kard. Krajewski.

- Dzisiaj spotkałem się z episkopatem łacińskim. Było 16 biskupów, którzy są na całym terenie ukraińskim, więc zjechali się z wielkich odległości, bo trzeba wiedzieć, że odległości pomiędzy tymi miastami są ogromne – dodał jałmużnik papieski.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Kard. Krajewski po raz czwarty na Ukrainie. Wiezie dar od papieża dla Ukraińców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.