Kard. Krajewski z Kijowa: moja wizyta nie ma związku z podróżą papieża na Ukrainę

Kard. Krajewski z Kijowa: moja wizyta nie ma związku z podróżą papieża na Ukrainę
(Fot. Skelia Tv/YouTube.com)
KAI/dm

- Na Ukrainie niosłem słowa pocieszenia i pokoju Papieża Franciszka i byłem jego wyciągniętą ręką miłosierdzia - mówi kard. Konrad Krajewski w rozmowie z włoskim dziennikiem „Il Mattino”. Jałmużnik papieski wyraża wdzięczność papieżowi, że wysłał go do tego kraju ogarniętego wojną właśnie w czasie Wielkiego Tygodnia i świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Papieski wysłannik wyznaje, że dotknął ogromu tragedii wyrządzonej przez bezmiar toczącego się zła. Widział wielu bezimiennych zabitych i modlił się w miejscach cierpienia i zniszczeń.

- Zmartwychwstanie nie jest jednak jedynie obietnicą, ale absolutną pewnością - mówi kard. Krajewski podkreślając, że krzyż Jezusa jest w stanie zwyciężyć to, co Papież Franciszek nazywa „schematem Kaina”. Hierarcha wyznaje, że Ukraina potrzebuje dziś bardzo naszej solidarności i świat nie może odwrócić się od tego dramatu.

Pytany czy jego wizyta w Kijowie może oznaczać preludium przed papieską podróżą na Ukrainę, kard. Krajewski stwierdził, że nie ma żadnego związku między tymi wydarzeniami.

DEON.PL POLECA


Przypomniał słowa Franciszka, że studiowane są wszelkie możliwości zorganizowania takiej podróży, którą, jak dodał kard. Krajewski, Papież z pewnością odbył już wielokrotnie w swoim sercu.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Kard. Krajewski z Kijowa: moja wizyta nie ma związku z podróżą papieża na Ukrainę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.