Kard. Macharski w szpitalu. Biskupi proszą o modlitwę

Kard. Macharski w szpitalu. Biskupi proszą o modlitwę
(fot. KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH / Wikimedia Commons)
KAI / mc

Kard. Franciszek Macharski trafił do szpitala. Jego stan jest bardzo poważny.

Kard. Stanisław Dziwisz udzielił mu sakramentu namaszczenia chorych i prosi wiernych archidiecezji krakowskiej o modlitwę wsparcia dla emerytowanego metropolity krakowskiego - poinformowała w niedzielę kuria metropolitalna w Krakowie. Do modlitwy zachęca także przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

"W imieniu Konferencji Episkopatu Polski zapewniam o duchowej łączności z kard. Franciszki em Macharskim, metropolitą seniorem archidiecezji krakowskiej, który w tym czasie przeżywa ból choroby" - napisał w przesłanym KAI komunikacie przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.
- Ojciec Święty Franciszek powiedział w dniu dzisiejszym: "Wszyscy, wcześniej czy później jesteśmy wezwani do zmierzenia się, a czasami stoczenia boju z naszą kruchością i chorobami, a także kruchością i chorobami innych osób". W tym duchu zachęcam rodaków w kraju i za granicą do modlitwy w intencji kard. Macharskiego, aby Maryja, Uzdrowienie Chorych otaczała go swą opieką i wyprosiła łaskę powrotu do zdrowia - zwrócił się do wiernych abp Gądecki.

O modliwę w intencji kardynała proszą również dominikanie. "Nasz współbrat, tercjarz dominikański, kard. Franciszek Macharski jest w szpitalu w ciężkim stanie. Przez jego ręce wielu z nas otrzymało święcenia kapłańskie. Prosimy, dołączcie do wspólnej modlitwy".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Macharski w szpitalu. Biskupi proszą o modlitwę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.