Kard. Maradiaga: seks to nie jest rozrywka

Kard. Maradiaga: seks to nie jest rozrywka
(fot. youtube.com)
KAI / ml

O pełną odpowiedzialność w kwestiach ochrony życia zaapelował do swoich rodaków kard. Oscar Andres Rodríguez Maradiaga SDB.

Zwracając się do mieszkańców Hondurasu sprzeciwił się on jednoznacznie sugestiom przeprowadzania tzw. "aborcji terapeutycznych", co pewne grupy proponują jako formę zabezpieczenia się przed ewentualnymi skutkami wirusa Zika. Zarażone są nim głównie kobiety w ciąży.
Honduraski kardynał zauważył, że każdy człowiek powinien w pełni brać odpowiedzialność za to, co związane jest z przekazywaniem życia. 
- Seks nie jest zabawą, to nie jest rozrywka, ale otrzymane od Boga zadanie odpowiedzialnego przekazywania życia - podkreślił hierarcha. 
Wskazał przy tym także na ogromną odpowiedzialność wychowawców. Edukacja seksualna nie może bowiem ograniczać się do informowania o istniejących środkach antykoncepcyjnych. Ma to być przede wszystkim uczenie odpowiedzialności za własną seksualność i przekazywane życie.
Arcybiskup stolicy Hondurasu przyznał, że w przypadku pojawienia się chorób płodów wywołanych przez wirus Zika ważna jest pomoc i współodpowiedzialność innych, poza rodzicami, za przyjęcie na świat tych dzieci. 
- Nie wolno nam myśleć, że rozwiążemy te problemy zabijaniem - podkreślił, odnosząc się bezpośrednio do propozycji stosowania tzw. "aborcji terapeutycznej". - Terapeutyczny oznacza uzdrawiający, a przecież aborcja niczego nie leczy. Usuwa niewinne życie i pozostawia rany, które są trudne do zagojenia. Nigdy nie mówcie o aborcji terapeutycznej, bo to jest sprzeczność sama w sobie - powiedział kard. Rodríguez Maradiaga.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Maradiaga: seks to nie jest rozrywka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.