Kard. Martins: nigdy orędzie z Fatimy nie było tak aktualne

Kard. Martins: nigdy orędzie z Fatimy nie było tak aktualne
(fot. shutterstock.com)
KAI/ ed

Fatimę często nazywa się ołtarzem świata ze względu na stale zanoszoną w owym sanktuarium modlitwę. Ale miejsce to powinno być również uważane za katedrę świata, bo słowa, które powiedziała tam Maryja, muszą być ciągle obecne w nauczaniu Kościoła - uważa kard. José Saraiva Martins.

W najbliższy piątek z okazji stulecia objawień do Fatimy udaje się papież Franciszek. Pochodzący z Portugalii kard. Martins, wieloletni prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, jest szczególnym świadkiem fatimskiego orędzia.

Włoski kardynał o tym, czy istnieje czwarta tajemnica fatimska >>

Towarzyszył on św. Janowi Pawłowi II w pielgrzymce do sanktuarium i do dziś wspomina wyjątkową więź, jaka łączy to miejsce z papieżem Polakiem. W przededniu pielgrzymki Franciszka podkreśla niesłabnącą wagę orędzia Maryi, zwłaszcza w naszych czasach, kiedy ludzie masowo porzucają wiarę i wypierają się Ewangelii.

"Przesłanie z Fatimy jest bardzo ważne dla dzisiejszych społeczeństw. Maryja powiedziała pastuszkom pewne rzeczy, które pozostają bezwzględnie niezbędne dla współczesnego człowieka. Zwłaszcza kwestie dotyczące wiary. To jeden z głównych elementów przesłania.

DEON.PL POLECA

Fatima: cuda za wstawiennictwem świętej Łucji >>

Pierwszy apel Matki Bożej w Fatimie dotyczył właśnie problemu wiary. Wiara jest niezbędna. Bez odnowy wiary nie można być chrześcijaninem. I to stanowi też jeden z najważniejszych problemów naszych społeczeństw. Mamy słabą wiarę. Szerzy się ateizm. Wielu ludzi porzuca Ewangelię. Już w nią nie wierzy. Nigdy przesłanie z Fatimy - wezwanie do wiary - nie było tak aktualne, jak dzisiaj" - powiedział Radiu Watykańskiemu kard. José Saraiva Martins.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. Martins: nigdy orędzie z Fatimy nie było tak aktualne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.