Kard. Marx krytykuje traktowanie uchodźców na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej

Kard. Marx krytykuje traktowanie uchodźców na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej
fot. unsplash.com
KAI / ml

Niemiecki kardynał Reinhard Marx skrytykował sposób traktowania uchodźców na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej. Niedopuszczalne jest, by ludzie ginęli na granicy z Białorusią, w Kanale La Manche czy w Morzu Śródziemnym – powiedział hierarcha 2 grudnia w Monachium.

Niedopuszczalne jest to, że uchodźcy nie mają szansy ubiegać się o azyl, czy to w Polsce, czy w innym kraju członkowskim UE. Sprzeczny ze standardami prawnymi jest również fakt, że „organizacjom pomocowym i wolnym mediom przyznaje się bardzo ograniczony dostęp do tych ludzi”, stwierdził kard. Marx.

Arcybiskup Monachium i Fryzyngi zaapelował do rządu Niemiec o wypracowanie wspólnie z Polską i innymi krajami europejskimi rozwiązania kwotowego dla przyjmowania uchodźców. Oczywiście jest wśród nich także wielu wyznawców prawosławia.

Według informacji opublikowanej przez niemiecką agencję katolicką KNA, archidiecezja Monachium i Fryzyngi ze swojego funduszu na pomoc ofiarom katastrof przekaże do Caritas International 50 tys. euro z przeznaczeniem na poprawę sytuacji uchodźców, którzy przybywają do Polski z Białorusi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka, Tomasz Ponikło
76,93 zł
109,90 zł

Trzy wielkie odsłony - Wiara ludzi wolnychMiłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady oraz Tischner. Nadzieja na miarę próby. Ostatnie słowa

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje...

Skomentuj artykuł

Kard. Marx krytykuje traktowanie uchodźców na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.