Kard. Müller w Medyce: Tylko Bóg jest w stanie pokonać to zło

Kard. Müller w Medyce: Tylko Bóg jest w stanie pokonać to zło
Fot. Radio Maryja / Youtube
KAI / kb

- Te bomby, które są zrzucane i ta wojna, która jest na Ukrainie ona ukazuje to, że tak naprawdę przez sankcje i uwarunkowania dyplomatyczne nie pokonamy tego zła - powiedział w Medyca kard. Gerhard Müller. Tylko Bóg jest w stanie pokonać to zło poprzez postawy ludzkie i poprzez to, że my jako ludzie będziemy czynić dobro – powiedział hierarcha na polsko-ukraińskiej granicy. Przebywający z wizytą w naszym kraju były prefekt Kongregacji Nauki Wiary odwiedził Medykę, by spotkać się z uchodźcami, wolontariuszami i samorządowcami.

Purpurat nawiązał do dzisiejszego poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. – My włączajmy się oczywiście w tę modlitwę i w to zawierzenie – podkreślił kardynał.

DEON.PL POLECANawiązał także do wystąpień prezydenta Rosji. – Jeśli widzimy Putina, który czyni prawosławny znak krzyża, czyli opowiada się, że jest człowiekiem wierzącym, a jednocześnie czyni tak ogromną agresję i wojnę, to powinien też uświadomić sobie to, że on zabija i niszczy swoich współbraci w wierze: naród ukraiński, który wierzy w jednego Boga – podkreślił hierarcha.

Kard. Müller w Medyce

Według kardynała Putin obecnie jest porównywany jest do Hitlera lub Stalina, ale to jest niewystarczające porównanie. – Jest jeszcze gorzej, ponieważ Hitler czy Stalin uważali się za ateistów, a Putina uważa się za człowieka wierzącego. Dlatego jest to jeszcze gorsze – podkreśla kard. Müller.

Jednocześnie hierarcha przypomniał niedawne wystąpienie prezydenta Rosji, który nawiązał do słów Ewangelii o oddawaniu życia za swoich przyjaciół. –Jest to oczywiście złe wykorzystanie słów Jezusa, bo tym on motywuje swych żołnierzy, żeby zabijali swoich współbraci – zauważył kardynał.

Kilka godzin wcześniej kard. Müller odwiedził Markową, czyli wieś związaną z Sługami Bożymi Rodziną Ulmów. – Oni dali właściwy przykład miłości chrześcijańskiej, bo oddali swoje życie za swoich współbraci. To jest właściwa postawa – nawiązał krótko kardynał do tej wizyty w Markowej.

Dzisiaj kard. Gerhard Müller w Wyższym Seminarium Duchownym wygłosi prelekcję pt. „Kapłaństwo w Kościele”. Z kolei wieczorem hierarcha będzie przewodniczyć modlitwie zawierzenia Rosji i Ukrainy w Bazylice pw. Zwiastowania Pańskiego w Leżajsku u oo. Bernardynów.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacques Duquesne

Książka jest zapisem dialogu między Autorem i jego rozmówcami, dialogu który poświęcony jest Bogu i odkrywaniu tego Kim jest. Niemniej najbardziej pasjonujące z odkryć dotyczy tego, że On po prostu jest, zawsze i wszędzie tam,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. Müller w Medyce: Tylko Bóg jest w stanie pokonać to zło
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.