Kard. Nichols o radykalizacji młodzieży przez ISIS

Kard. Nichols o radykalizacji młodzieży przez ISIS
(fot. youtube)
Catholic Herald / jm

Podczas spotkania z katolickimi nauczycielami Arcybiskup Westminster ostrzegł zebranych iż "wystarczy zaledwie miesiąc by z niewinnego ucznia zrobić fanatycznego islamskiego terrorystę".

Kardynał wezwał do ostrożności przed stronami na których rekrutuje się nieletnich do grup terrorystycznych ISIS.

Jak zaznaczył hierarcha, naiwność, osamotnienie i brak jasnych wartości w życiu, to najczęstsze przyczyny angażowania się uczniów w aktywność ekstremistów islamskich. Kardynał wspomniał również o rozmowach z uczniami, w wielu 14-15 lat, którym oferowano przyłączenie się do ISIS. Proces rekrutacyjny przebiega wyjątkowo sprawnie, zaznaczył kard. Nichols.

Dla terrorystów z ISIS brytyjscy uczniowie stanowią dogodny cel. Mówią o nich "czysta skóra" co ma wskazywać na brak utrwalonych przekonań i wartości, czyniąc te dzieci podatne na radykalizację. Dżihadyści  obiecują im "nadanie sensu i wartości za które warto poświęcić życie".

DEON.PL POLECA


Kardynał Nichols zaapelował do katolickich nauczycieli by dołożyli wszelkich starań, tak by uczniowie poznali i przyjęli prawdziwie chrześcijańskie cele  i wartości oraz odkryli związane z tym swoje indywidualne powołanie.

"Od waszego zaangażowania zależy czy nasi bezbronni uczniowie będą stawać się  ofiarami islamskich radykałów, podążając za nieludzką ideologią czy nie"- zaznaczył kard. Nichols

Brytyjska policja podejrzewa, że co najmniej 700  obywateli tego kraju dołączyła do ISIS, walcząc w Syrii oraz Iraku. Wielu z nich wróciło do Anglii  a blisko 100 zostało zabitych, wśród tej grupy znalazł się słynny już "Jihadi John".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. Nichols o radykalizacji młodzieży przez ISIS
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.