Brazylia: kampania na rzecz migrantów

Brazylia: kampania na rzecz migrantów
(fot. PAP/EPA/STR)
KAI / kw

Krajowa Konferencja Biskupów Brazylii (CNBB) wraz z brazylijską Caritas ogłosiły kampanię solidarności z migrantami i uchodźcami, których na całym świecie jest 60 milionów. Ma to być konkretny przejaw udziału w Jubileuszu Miłosierdzia, ogłoszonym przez Franciszka.

Celem tej inicjatywy mają być działania uwrażliwiające społeczeństwo na sprawy solidarności, pomocy humanitarnej i gościnności wobec tych, którzy musieli opuścić swoje domy i kraje oraz wybrać emigrację w poszukiwaniu bezpieczeństwa czy godniejszych warunków życia. Kampania ma też za zadanie wzmocnienie istniejących już inicjatyw i projektów ukierunkowanych na migrantów wybierających Brazylię jako kraj swojego osiedlenia.

Środki finansowe zebrane podczas tej akcji zostaną przeznaczone na organizację nowych ośrodków przyjmowania imigrantów a także na promocję podstawowych praw człowieka. Inicjatorzy zamierzają także utworzyć katolicką sieć mającą na celu zapewnienie pomocy prawnej, formacji, integracji migrantów w nowym środowisku oraz wspieranie współzależnych inicjatyw Międzynarodowej Caritas.

Nowa kampania Kościoła w Brazylii skierowana jest do wszystkich ludzi dobrej woli, by nie tylko wspierali finansowo inicjatywy na rzecz migrantów, ale także otwierali swoje serca w geście solidarności i tworzyli łańcuch modlitwy w intencji tych osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Brazylia: kampania na rzecz migrantów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.