Kard. Nycz: nawrócenie możliwe jest zawsze

Kard. Nycz: nawrócenie możliwe jest zawsze
(fot. © Mazur/catholicnews.org.uk)
KAI / psd

Nie ma w życiu sytuacji, w której nie można byłoby się nawrócić i być przyjętym przez miłosiernego Jezusa - przekonywał dziś stołeczną młodzież kard. Kazimierz Nycz. Podczas Mszy św. w parafii św. Franciszka z Asyżu zachęcał do udziału w Światowych Dniach Młodzieży (ŚDM) w Krakowie oraz do uczynków miłosierdzia wobec bliźnich.

Podczas liturgii dla osób przygotowujących się do bierzmowania oraz zaangażowanych w przygotowania do ŚDM kard. Nycz przypomniał, że odbędą się one pod hasłem "Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią".

Metropolita warszawski zachęcił do lektury specjalnego orędzia, które papież Franciszek przygotował z okazji krakowskiego wydarzenia. Papież odwołuje się w swoim liście do trzech przypowieści - o zagubionej owcy, o zagubionej drachmie i o synu marnotrawnym. Kard. Nycz tłumaczył, iż mówią one o tym, jaki jest Pan Bóg i co to znaczy, że jest On miłosierny.

"Papież mówi: my jesteśmy tą drachmą, zagubioną owcą oraz marnotrawnymi synami, i to wiele razy. Potrzebujemy ojca, pasterza, który czeka, czeka cierpliwie. Jak tylko zobaczy pierwszy akt nawrócenia i to, że człowiek uznał swój grzech - przyjmuje go tak, jak przyjął syna marnotrawnego" - mówił w homilii metropolita warszawski.

DEON.PL POLECA

Kaznodzieja przekonywał, że "nie ma takiej sytuacji w życiu człowieka, młodzieńca, dziewczyny - nawet gdyby się człowiek pogubił na wiele lat - w której nie można by się było nawrócić i być przyjętym przez Jezusa Chrystusa miłosiernego".

Zachęcając warszawską młodzież do udziału w lipcowym wydarzeniu, kard. Nycz zaznaczył, że przed wyjazdem do Krakowa koniecznie powinni przeczytać skierowany do nich list Franciszka. Zwrócił uwagę, że w orędziu tym papież pisze, że ktoś, kto otrzymał miłosierdzie musi miłosierdzie czynić - musi być uczynny, dobry wrażliwy i empatyczny wobec wszystkich, którzy potrzebują pomocy.

Jako przykład takiej postawy wskazał błogosławionego Pier Giogrio Frassatiego, który żył na początku XX wieku w Turynie. Zmarł on w wieku 24 lat a na jego pogrzebie było mnóstwo biedaków, którym, jak się dopiero wówczas okazało, dyskretnie pomagał.

"Nie bójcie się przyjąć Jezusa do swojego życia, jako Pana i Zbawiciela. On wam nie zabierze wolności, szczęścia, młodości ale On wam pomoże i pozwoli przygotować się do dorosłego życia i przejść przez całe życie tak, jak przeszedł św. Stanisław Kostka i Pier Giorgio Frassati" - zachęcał młodych kard. Kazimierz Nycz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Nycz: nawrócenie możliwe jest zawsze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.