Kard. Nycz w Sejmie: polityka powinna być piękna

Kard. Nycz w Sejmie: polityka powinna być piękna
(fot. youtube.com)
3 lata temu
KAI / kw

Metropolita warszawski życzył politykom, aby troszczyli się o człowieka i jego godność, o rodzinę, dobro wspólne i dobro ojczyzny i państwa. W spotkaniu uczestniczyła m.in. premier Beata Szydło i przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP.

Politycy zgromadzili się w holu głównym Sejmu. Duszpasterz parlamentarzystów, ks. Piotr Burgoński, odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Po nim głos zabrał kard. Kazimierz Nycz.

Jak przypomniał, papież Jan Paweł II w dokumencie "Christifideles laici" zostawił jedną z najpiękniejszych definicji polityki, rozumianej jako roztropna troska o dobro wspólne. - Często posługujemy się tą definicją w rozmowach, rozmaitych konferencjach, ale w tym jest zawarte piękno tego, co robicie. Polityka może być piękna, powinna być piękna i jest to możliwe, żeby taką była. Dlatego to życzenie Jana Pawła II jest pierwszym, które ośmielam się wypowiedzieć głośno - powiedział metropolita warszawski.

Kard. Nycz dodał, że papież będąc w sejmie w 1999 roku, rozwinął i nazwał troskę o dobro wspólne, mówiąc, że polityk powinien się troszczyć o człowieka i jego godność, o rodzinę, o dobro wspólne oraz dobro ojczyzny i państwa.

- Ponieważ rok, który przeżywamy to rok miłosierdzia, który dał nam papież Franciszek, bardzo wam wszystkim życzę, żeby ciepło bożego miłosierdzia tak rozpaliło nasze serca, tak ogrzało nasze umysły, abyśmy potrafili być miłosierni dla wszystkich, poczynając od najbliższych w domu, a skończywszy na tych wszystkich, z którymi pracujemy i współpracujemy. Niech w tym wszystkim Pan Bóg Wam błogosławi! - powiedział kard. Nycz.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, życzył zebranym, aby te święta były pełne zadumy, refleksji i poszukiwania prawdy. - Życzę nam, abyśmy mogli przedyskutować i przemyśleć w swoich sumieniach, czy poszukujemy prawdy, dążymy do niej i czy jesteśmy prawdą. Życzę, aby to był czas wytchnienia i miłości.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński złożył obecnym w sejmowym holu życzenia pokoju i radości, "aby ten czas świąteczny i następny cały rok, owocował w dobrej pracy parlamentarnej w Senacie i w Sejmie, w dobrej pracy obywatelskiej, w życiu rodzinnym i osobistym".

W spotkaniu świątecznym uczestniczyła także premier Beata Szydło oraz przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Nycz w Sejmie: polityka powinna być piękna
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Kard. Nycz w Sejmie: polityka powinna być piękna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.