Kard. O’Malley: postawa Benedykta XVI wyzwaniem dla ludzi Kościoła

Kard. O’Malley: postawa Benedykta XVI wyzwaniem dla ludzi Kościoła
fot. depositphotos.com
KAI / ml

Głos sumienia przemawia do nas, jeśli jesteśmy przygotowani, by go usłyszeć – zauważa kard. Séan Patrick O’Malley komentując wczorajszy list Benedykta XVI na temat nadużyć w archidiecezji monachijskiej. Zdaniem amerykańskiego purpurata Papież Senior przedstawił nam intymny opis dramatu swego sumienia, które ukształtowało życie poświęcone służbie Bogu i ludziom.

Przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich zauważa, że zło, którego doświadczyły ofiary wykorzystywania oraz sposób w jaki traktowano te nadużycia musi być też z konieczności ciężkim brzemieniem dla Papieża Seniora. Jego szczere świadectwo potwierdza, że jest on świadomy tych ciemności i grzechów, które okrutnie skrzywdziły małoletnie ofiary nadużyć. Uznanie tych nieodwracalnych szkód, a zarazem własnych uchybień w ich zapobieganiu jest wyzwaniem dla wszystkich, którzy zajmują kierownicze stanowiska w Kościele. Musimy to robić lepiej – przyznaje kard. O’Malley.

Jego zdaniem wszystkim skrzywdzonym na skutek wykorzystywania Benedykt XVI ofiaruje swą skruchę za to, czego zabrakło w jego posłudze. Jego świadectwo i głęboka uczciwość powinna skłonić nas wszystkich do obrony ofiar nadużyć oraz ochrony tych, którzy zostali powierzeni naszej pieczy – dodaje szef watykańskiej komisji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. O’Malley: postawa Benedykta XVI wyzwaniem dla ludzi Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.