Kard. P. Parolin odwiedził obóz dla uchodźców

Kard. P. Parolin odwiedził obóz dla uchodźców
(fot. youtube.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Przebywający w Słowenii sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin odwiedził 4 lutego obóz dla uchodźców w Dobovej. Spotkał się tam z migrantami pochodzącymi z Syrii, Iraku, Afganistanu i Iranu. Oświadczył, że przybywa w imieniu papieża, by zapewnić o jego solidarności z uchodźcami i tymi, którzy śpieszą im z pomocą. W tym kontekście wspomniał o wielkim zaangażowaniu słoweńskiej Caritas.

Gość z Watykanu zastrzegł, że w odniesieniu do kryzysu migracyjnego Stolica Apostolska nie chce sugerować Unii Europejskiej żadnych konkretnych rozwiązań, przypomina jedynie o zasadach, które muszą zostać zachowane.

"To, co zobaczyłem, zrobiło na mnie wielkie wrażenie" - powiedział dziennikarzom kard. Parolin. Wyraził radość, że mógł odwiedzić to miejsce "przede wszystkim ze względu na wielkie poczucie solidarności, którego mogłem tu doświadczyć". Podkreślił, że jest to bardzo ważne, "bo w obliczu tych problemów i tego złożonego kryzysu migracyjnego punktem wyjścia musi być solidarność". Dodał, że "są też inne aspekty, które trzeba wziąć pod uwagę, ale przede wszystkim musimy się skupić na solidarności".

Watykański sekretarz stanu przebywa w Słowenii w związku z otwarciem tam nowej siedziby nuncjatury apostolskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. P. Parolin odwiedził obóz dla uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.