Kard. Parolin na 90-leciu RW: przedarliście się przez żelazną kurtynę

Kard. Parolin na 90-leciu RW: przedarliście się przez żelazną kurtynę
fot. World Economic Forum / YouTube
KAI / pk

Opierajcie waszą posługę na szczerej relacji z Panem Bogiem. W ten sposób będzie otwarci na wymogi czasów i zachowacie uniwersalizm, którym się wyróżniacie - powiedział pracownikom Radia Watykańskiego sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

Kard. Pietro Parolin odprawił dla radiowców poranną Mszę w Bazylice św. Piotra. W homilii zaznaczył, że świat potrzebuje dziś głoszenia dobrego przesłania, a komunikacja uzdrowienia. Media coraz bardziej koncentrują się bowiem nie na człowieku, ale na tym, co użyteczne.

Kard. Parolin wskazał na kilka podstawowych aspektów komunikacji, którymi są otwarcie, uniwersalność i kontakt ze słuchaczem.

"Radio Watykańskie od samego początku było znakiem otwarcia na świat. Nie tylko pod względem geograficznym, docierając do najbardziej odległych zakątków świata, ale także pod względem historycznym, stając się kamieniem milowym w rozwoju komunikacji. Wynalazek Guglielma Marconiego był awangardą techniki. Również dziś trzeba się otwierać z nową wizją na zmieniające się wymogi czasów" - wskazał sekretarz stanu.

Zaznaczył, że "Radio Watykańskie stworzyło sieć, która w sposób kapilarny rozszerzyła się na cały świat, stając się wyrazem powszechności Kościoła katolickiego i posługi Piotrowej". "Co więcej sprawia, że ludzie, których dzielą tysiące kilometrów mogą się modlić jednym głosem. Jego przesłanie, będąc nowoczesnym echem pradawnej Pięćdziesiątnicy, dociera w różnych językach do odległych narodów w znaku Ducha, który do wszystkich przychodzi i wszystkich jednoczy. Radiu Watykańskiemu udało się nawet przedrzeć przez żelazną kurtynę. Dzięki niemu obecność Boga docierała do reżimów totalitarnych, które negowały Jego istnienie" - przypomniał kard. Parolin.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Zięba OP

Moim celem jest ukazanie aktualności przesłania Jana Pawła II, by dopomóc w rozumieniu chrześcijańskiego powołania, Kościoła i świata. Ale aby to uczynić, trzeba też zrozumieć jego pontyfikat. I o tym jest ta książka. Nie unikam...

Skomentuj artykuł

Kard. Parolin na 90-leciu RW: przedarliście się przez żelazną kurtynę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.