Kard. Parolin: to są ataki na Kościół

Kard. Parolin: to są ataki na Kościół
(fot. Presidencia de la República Mexicana / Foter.com / CC BY)
5 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie kw

Kard. Parolin odniósł się do skandali związanych z wykradzeniem z Watykanu poufnych dokumentów. Podkreślił przy tym negatywne podejście mediów w przedstawianiu tej sprawy.

"Przeprowadzanie zmian jest zawsze trudne, ponieważ wszyscy ulegamy pokusie, by kontynuować spokojnie codzienną rutynę" - tak watykański sekretarz stanu scharakteryzował największą przeszkodę w reformowaniu Kurii Rzymskiej.

Według kard. Pietro Parolina nie jest to jakiś wielki problem, którego nie można by przezwyciężyć, ale trzeba podejść do niego w sposób konstruktywny. Podkreślił on też, że wszyscy pracownicy Kurii pozytywnie odnoszą się do papieskiego apelu o przeprowadzenie zmian na lepsze.

"Kiedy czytamy prasę, to widzimy, że te ataki są mało uzasadnione, nieprzemyślane, a za to bardzo emocjonalne, wręcz histeryczne. Jest takie przysłowie: Bóg pisze prosto na krzywych liniach. Oczywiście nie sądzę, by za tymi atakami stały jakieś dobre intencje. To są ataki na Kościół. Mogą się one dla nas przekształcić w jakieś dobro, jeśli będziemy je umieli przyjąć w duchu nawrócenia i powrotu do Ewangelii, do którego wzywa nas Jezus. Szukałbym w tym przypadku właśnie takiego podejścia, ponieważ zawsze wszyscy potrzebujemy nawrócenia" - powiedział kard. Parolin.

Sekretarz stanu uważa również, że główną ideą Ojca Świętego w całej tej sprawie jest przekonanie, iż nie może być kompromisu między służbą Bogu a służbą mamonie. Należy zawsze wybierać Boga i nie wolno dać się uwieść rzeczom, które mogą przyciągać serce człowieka. Dobra tego świata trzeba oddawać na służbę misji, jaka została powierzona Kościołowi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Parolin: to są ataki na Kościół
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.