Kard. Pell: Synod nie zmieni nauczania, słowa Jezusa i Pawła są jasne

Kard. Pell: Synod nie zmieni nauczania, słowa Jezusa i Pawła są jasne
(fot. shutterstock.com)
5 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie RV / ptt

Przypuszczam, że przyszły synod biskupów o rodzinie zdecydowanie potwierdzi tradycyjne nauczanie Kościoła o sytuacji rozwodników żyjących w nowym związku i warunków, na jakich mogą przystępować do komunii - powiedział kard. George Pell.

Ten australijski purpurat jest jednym z bliskich współpracowników Ojca Świętego. Franciszek powierzył mu reformę watykańskich finansów. Zasiada on również w Radzie Kardynałów.

Swoimi oczekiwaniami względem synodu kard. Pell podzielił się podczas międzynarodowego forum o rodzinie, które odbyło się w ubiegły weekend w Rzymie. Przypomniał on, że Chrystus bardzo jasno wypowiedział się o rozwodzie, a św. Paweł o warunkach przystępowania do komunii. Dlatego od ojców synodalnych nie spodziewa się żadnych odstępstw od tego nauczania.

W wystąpieniu na forum o rodzinie kard. Pell skupił się na roli rodziców w wychowywaniu dzieci. Jak powiedział Radiu Watykańskiemu, dziś ich zadania są szczególnie trudne, bo mają przeciw sobie ogromną siłę sekularyzacji. Trudniej jest przekazywać chrześcijańską wizję rodziny.

- Jest to o wiele trudniejsze - przyznał kard. Pell w rozmowie z Radiem Watykańskim. - Wrogie życiu siły sekularyzacji mają dostęp do wielkich pieniędzy, wykorzystują je w sposób profesjonalny, potrafią przekazać swe przesłanie bardzo kompetentnie i atrakcyjnie. Dzięki temu wywierają silny wpływ na nasz świat, szczególnie na młodych.

Kard. Pell zauważył, że rodzice w wychowywaniu dzieci mają silną konkurencję, również w postaci mediów, w tym mediów społecznościowych. Muszą być świadomi tego wyzwania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. Pell: Synod nie zmieni nauczania, słowa Jezusa i Pawła są jasne
Komentarze (1)
V
verbum
12 maja 2015, 11:44
- Jest to dla nas wielka łaska i wyróżnienie, że symbole, które towarzyszą największym młodzieżowym uroczystością religijnym na świecie, również towarzyszyć będą młodzieży zebranej na XVII Pielgrzymce Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę – podkreśla o. Marcin Krupa CSsR.

Skomentuj artykuł

Kard. Pell: Synod nie zmieni nauczania, słowa Jezusa i Pawła są jasne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.