Kard. Ranjith krytykuje globalne samolubstwo

Kard. Ranjith krytykuje globalne samolubstwo
(fot. depositphotos.com)
KAI / ml

Kardynał Malcolm Ranjith w homilii wygłoszonej podczas Mszy transmitowanej 15 listopada wezwał wyznawców wszystkich religii w Sri Lance do wyzbycia się globalnego egoizmu i powrotu do serca swojego wyznania. „W przeciwnym wypadku świat zostanie zniszczony” – przestrzegł purpurat.

„Jest wiele potężnych organizacji zajmujących się rozwojem skuteczności broni biologicznej masowego rażenia w naszym kraju. Te same firmy produkują leki, zarabiając niewyobrażalne pieniądze. Hipokryzja takich organizacji na całym świecie prowadzi rodzaj ludzki do ruiny” – powiedział kard. Ranjith.

W obecnym kryzysie pandemicznym purpurat wyraził obawy związane ze szczepionkami na COVID-19 i ich możliwie negatywnego wpływu na ludzki organizm. „Nie wiemy, kto stoi za koronawirusem, wiemy jednak, kto zarabia krocie na pandemii” – podkreślił kardynał. Potężne koncerny farmaceutyczne prześcigają się w produkcji szczepionki, zwiększając medialnie procent skuteczności. „W niedalekiej przyszłości i tak będziemy musieli zadłużyć kraj, aby zaszczepić populację Sri Lanki. Jest to bardzo dotkliwe dla ubogich krajów”, wskazał arcybiskup Kolombo.

Zauważył również, że w krajach, gdzie istnieje rozwinięty kapitalizm, religia została całkowicie zapomniana, a duchowość obumarła. Dlatego „niezależnie do jakiego wyznania należymy, musimy praktykować osobiste poświęcenie się dla dobra bliźnich” – nawoływał kard. Ranjith w homilii. Przepaść między bogatymi i biednymi poszerzyła się drastycznie. „Jedynie dobra naturalne ziemi pozostają niezmiennie w tych samych rękach. Piękna planeta została zanieczyszczona przez nasze własne samolubstwo” – ubolewał purpurat.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Ranjith krytykuje globalne samolubstwo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.