Kard. Sako: mianując mnie kardynałem, Ojciec Święty rozciągnął tę misję na cały Kościół obecny w Iraku

Kard. Sako: mianując mnie kardynałem, Ojciec Święty rozciągnął tę misję na cały Kościół obecny w Iraku
(fot. youtube.com /tv2000it)
KAI / sz

Promowanie kultury dialogu, wzajemnego poszanowania, pokoju i życia - to zadanie, jakie Franciszek powierzył chaldejskiemu patriarsze Babilonii kard. Louisowi Raphaëlowi Sako.

 
"Mianując mnie kardynałem, tę misję Ojciec Święty rozciągnął na cały Kościół obecny w Iraku" - podkreślił purpurat, który właśnie napisał list do wszystkich Irakijczyków.
 

"Powierzając się błogosławieństwu Boga, zobowiązuję się do współpracy z wszystkimi ludźmi dobrej woli w dziele budowania jedności i wzajemnego współistnienia" - czytamy w przesłaniu kardynała. Wyznał on w nim, że będzie podejmował zdecydowane wysiłki na rzecz budowania kultury dialogu i wzajemnego zrozumienia, aby w Iraku zapanowała w końcu sprawiedliwość i upragniony pokój.

Patriarcha Babilonii napisał ten list po powrocie z konsystorza 29 czerwca, na którym został mianowany kardynałem oraz ze spotkania w Bari 7 lipca, poświęconego przyszłości Bliskiego Wschodu. Swe pismo zaadresował do wszystkich Irakijczyków niezależnie od wyznawanej wiary i poglądów politycznych.

Zwierzchnik katolickiego Kościoła chaldejskiego przekazał mieszkańcom kraju serdeczne pozdrowienia od papieża i jego zapewnienia o nieustannej modlitwie w intencji pokoju, ustabilizowania sytuacji i pomyślności całego Bliskiego Wschodu. Przypomniał, że bez pokoju i wzajemnego współistnienia region ten nie ma żadnej przyszłości, dlatego zaapelował do polityków, by prawdziwie zaangażowali się w powstrzymanie wojny. Wezwał również chrześcijan, muzułmanów i wyznawców innych religii, by wspólnie dążyli do budowania pojednania i pokoju, aby tym samym powstrzymać ekstremizm i przemoc. Kardynał z mocą przypomniał i podkreślił w swym liście, że "religia i przemoc są nie do pogodzenia".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Buttiglione Rocco, kard. Gerhard Ludwig Müller

Czytajmy razem adhortację Amoris Laetitia bez wzajemnych oskarżeń i podejrzeń, ze zmysłem wiary (sensus fidei), w świetle całej tradycji doktryny Kościoła i z gorliwą duszpasterską troską o wszystkich, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach małżeńskich...

Skomentuj artykuł

Kard. Sako: mianując mnie kardynałem, Ojciec Święty rozciągnął tę misję na cały Kościół obecny w Iraku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.