Kard. Sarah: niektóre głosy krytyki wobec Benedykta XVI są "diaboliczne"

Kard. Sarah: niektóre głosy krytyki wobec Benedykta XVI są "diaboliczne"
(fot. youtube.com)
catholicherald.co.uk / ml / mp

Hierarcha stwierdził, że niektóre krytyczne głosy, które spadły na Benedykta XVI po napisaniu wstępu do książki kardynała, są "diaboliczne i okrywają Kościół płaszczem smutku i wstydu".

"Arogancja, przemoc językowa, brak szacunku i ludzka pogarda dla Benedykta XVI są diaboliczne i okrywają Kościół płaszczem smutku i wstydu" - twierdzi kardynał Sarah. "Ci ludzie burzą Kościół i jego głęboką naturę".

W przedmowie do książki kardynała, Benedykt XVI pisze, że papież Franciszek zasługuje na uznanie za mianowanie kardynała Sarah tym, który zajmuje się nadzorowaniem liturgii Kościoła - donosi Catholic Herald.

Krytycy papieża Benedykta XVI oskarżają go o mieszanie się do polityki Kościoła i próbę podważania słów aktualnego papieża.

Kardynał Sarah skomentował głosy sprzeciwu wobec Josepha Ratzingera: "chrześcijanin nie walczy z nikim. Chrześcijanin nie ma wroga z którym ma walczyć. Chrystus prosi Piotra, aby schował miecz do pochwy (Mt 26, 52-53). To jest polecenie Chrystusa dla Piotra i dotyczy każdego chrześcijanina".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Sarah: niektóre głosy krytyki wobec Benedykta XVI są "diaboliczne"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.