Kard. Sarah: niektóre głosy krytyki wobec Benedykta XVI są "diaboliczne"

Kard. Sarah: niektóre głosy krytyki wobec Benedykta XVI są "diaboliczne"
(fot. youtube.com)
3 lata temu
catholicherald.co.uk / ml / mp

Hierarcha stwierdził, że niektóre krytyczne głosy, które spadły na Benedykta XVI po napisaniu wstępu do książki kardynała, są "diaboliczne i okrywają Kościół płaszczem smutku i wstydu".

"Arogancja, przemoc językowa, brak szacunku i ludzka pogarda dla Benedykta XVI są diaboliczne i okrywają Kościół płaszczem smutku i wstydu" - twierdzi kardynał Sarah. "Ci ludzie burzą Kościół i jego głęboką naturę".

W przedmowie do książki kardynała, Benedykt XVI pisze, że papież Franciszek zasługuje na uznanie za mianowanie kardynała Sarah tym, który zajmuje się nadzorowaniem liturgii Kościoła - donosi Catholic Herald.

Krytycy papieża Benedykta XVI oskarżają go o mieszanie się do polityki Kościoła i próbę podważania słów aktualnego papieża.

Kardynał Sarah skomentował głosy sprzeciwu wobec Josepha Ratzingera: "chrześcijanin nie walczy z nikim. Chrześcijanin nie ma wroga z którym ma walczyć. Chrystus prosi Piotra, aby schował miecz do pochwy (Mt 26, 52-53). To jest polecenie Chrystusa dla Piotra i dotyczy każdego chrześcijanina".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Sarah: niektóre głosy krytyki wobec Benedykta XVI są "diaboliczne"
Komentarze (3)
WK
Wojciech Kwiatkowski
9 czerwca 2017, 11:13
Jeżeli kardynał na prawdę uważa, że chrześcijanin nie walczy z nikim, to dlaczego walczy on sam tak mocno z chrześcijanami, którzy inaczej niż on (np. modlą się w stronę ołtarza, na którym jest żywy Chrystus,  a nie wschodu)?
9 czerwca 2017, 11:31
1.To nie ołtarz tylko stół, 2.To versus populi nie versus Dei, 3.To nie katolicyzm tylko jego żałosna podróbka, Owszem katolik walczy - nie z ludźmi lecz z siłami ciemności. 
9 czerwca 2017, 14:45
To akurat nieprawda, że kardynał Sarah walczy z ludźmi, którzy myślą czy robią inaczej niż on. On stawia postulaty reformy, nigdy nie wysuwając żadnych argumentów personalnych. Akurat u kardynała nie znajdziesz sugestii takich jak u stosa, że NOM jest demoniczny. Przy okazji, na youtubie można znaleźć kardynała odprawiającego Mszę wg NOM. 

Skomentuj artykuł

Kard. Sarah: niektóre głosy krytyki wobec Benedykta XVI są "diaboliczne"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.