Kard. Schönborn: koronawirus to nie kara Boża, ale impuls do refleksji

Kard. Schönborn: koronawirus to nie kara Boża, ale impuls do refleksji
(fot. glaubensimpulse/youtybe.com)
1 miesiąc temu
KAI / ml

Kardynał Christoph Schönborn jest przekonany, że obecna pandemia koronawirusa nie jest karą Bożą. „Tak nie mogę sobie wyobrazić Boga” - napisał arcybiskup Wiednia w cotygodniowym komentarzu na łamach wydawanej w stolicy Austrii bezpłatnej gazety „Heute” z 3 kwietnia. Ale – dodał – „wierzę głęboko, że poprzez kryzysy Bóg puka do nas i zaprasza do refleksji”.

Kard. Schönborn ujawnił, że w tych dniach jest często pytany, czy pandemia jest karą Bożą, a ten wirus rodzajem zapłaty za złe czyny. „Czy przeżywamy obecnie coś takiego, jak plagi egipskie, o których mówi Biblia? Czy to sąd Boży?”, przytoczył pełne niepokoju pytania.

Przyznał, że nad takimi pytaniami sam się zastanawia. „Próbuję trzeźwo na to spojrzeć. Epidemie zawsze występowały, były częścią natury. Bóg dał człowiekowi rozum i wolę, by dobrze radził sobie z wyzwaniami natury. Dzięki badaniom i rozwoju medycyny epidemie mogły zostać zwyciężone” - napisał kard. Schönborn i dodał: „Miejmy nadzieję, że to się uda także z koronawirusem”.

Dla arcybiskupa Wiednia czymś oczywistym jest kolejne pytanie, a mianowicie, „czy Bóg chce nam przez to coś powiedzieć?”. Na własnym przykładzie, po tym, gdy w ubiegłym roku w krótkim czasie przeszedł operację raka prostaty, a potem zator płucny, kard. Schönborn tłumaczył, że kryzys należy przyjąć jako impuls do refleksji.

Swój komentarz zakończył optymistyczną perspektywą: „Już wkrótce Wielkanoc, wielkie «tak» Boga dla życia. Dlatego wierzę gorąco, że będzie dobrze!”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Schönborn: koronawirus to nie kara Boża, ale impuls do refleksji
Komentarze (3)
JL
Jerzy Liwski
4 kwietnia 2020, 10:16
W biblijnej historii potopu kardynał, gdy zaczął padać deszcz potopu, wyszedłby do ludzi i powiedział "To deszcz, przecież deszcz zawsze pada, miesiąc temu też padał. Idźcie do domów, przez ten deszcz Bóg puka do waszych drzwi i chce was skłonić do refleksji. Jak przestanie padać spotkamy się znowu i każdy opowie o swojej refleksji."
AS
~Antoni Szwed
3 kwietnia 2020, 21:26
"Wierzę głęboko, że poprzez kryzysy Bóg puka do nas i zaprasza do refleksji." NIE! Pan Bóg zaprasza nie do dyskusji tylko do nawrócenia. Do zrezygnowania z aborcji, eutanazji, eugeniki, zmiany płci, tworzenia zwierzęco-ludzkich hybryd itd. Do porzucenia kultu pieniądza za wszelką cenę, nieokiełznanego hedonizmu i materializmu, wyzyskiwania słabszych itd.
JM
Jarosław Mikołajewski
3 kwietnia 2020, 21:08
Wasza obsesja obraża zarówno rozum, jak i wiarę.

Skomentuj artykuł

Kard. Schönborn: koronawirus to nie kara Boża, ale impuls do refleksji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.