Kard. Schönborn po legalizacji małżeństw jednopłciowych: sędziowie negują rzeczywistość

Kard. Schönborn po legalizacji małżeństw jednopłciowych: sędziowie negują rzeczywistość
(fot. Loretto-Gemeinschaft / Foter / CC BY-NC-ND)
3 lata temu
KAI/ ed

- Sędziowie negują rzeczywistość - tymi słowami kard. Christoph Schönborn skomentował wyrok austriackiego Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym od 1 stycznia 2019 r. pary tej samej płci będą mogły w Austrii zalegalizować swój związek jako "małżeństwo".

Orzeczenie z 4 grudnia, anulujące dotychczasowe przepisy, które to uniemożliwiały, oparto na "zakazie dyskryminacji związanym z zasadą równości". Małżeństwo zostało uznane za "fundamentalne prawo człowieka".

Trybunał zajął się sprawą na wniosek dwóch kobiet, które żyją już w zarejestrowanym związku partnerskim, ale chciały zawrzeć małżeństwo, jednak władze Wiednia im tego odmówiły.

"Szczególną natura małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety"

- Nadchodzi małżeństwo dla wszystkich - napisał bulwarowy dziennik "Kronen Zeitung". Kard. Schönborn za niepokojące uznał to, że sędziowie Trybunału Konstytucyjnego stracili z pola widzenia "szczególną naturę małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety", który jest "odpowiedni do zrodzenia i wychowania dzieci, przez co zapewnia następowalność pokoleń".

Negując "specjalny status prawny małżeństwa, które opiera się na różnicy płci", Trybunał "nie wyrządza przysługi społeczeństwu, lecz ostatecznie szkodzi wszystkim, także tym, których chce chronić i którzy powinni być chronieni".Metropolita Wiednia ufa, że w dłuższej perspektywie czasowej z powrotem przeważy wizja małżeństwa wpisana w stworzenie, której nie można pomijać bez szkody dla samego siebie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Schönborn po legalizacji małżeństw jednopłciowych: sędziowie negują rzeczywistość
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.