Kard. Schönborn: ŚDM to kontrast dla dżihadystów

Kard. Schönborn: ŚDM to kontrast dla dżihadystów
(fot. Loretto-Gemeinschaft / Foter / CC BY-NC-ND)
KAI / pk

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie stanowią "kontrast dla dżihadystów", którzy nieustannie popełniają zbrodnie, ale i najczęściej sami w nich giną - podkreślił to kard. Christoph Schönborn w swoim cotygodniowym felietonie na łamach wydawanej w Wiedniu bezpłatnej gazety "Heute".

"W przeciwieństwie do tysięcy młodych ludzi z całego świata, którzy zgromadzili się w Krakowie, zbrodniczy terroryści są także pełni entuzjazmu, ale dla szaleńczej idei Państwa Islamskiego" - napisał arcybiskup Wiednia. Podkreślił, że "w swoim morderczym obłędzie uwierzyli oni, że podcinając gardło 85-letniemu księdzu sprawującemu Mszę św. oddają się na służbę Bogu".

DEON.PL POLECA
Jako przeciwwagę do tego kard. Schönborn wskazał na ŚDM w Krakowie i spotkanie młodzieży świata z papieżem Franciszkiem. "Wszędzie wokół młodzi ludzie rozśpiewani, radośni, którzy wspólnie się bawią i wspólnie modlą. Są wierzący, pobożni, a mimo to tacy sami jak ich rówieśnicy. Te dni w Krakowie dowodzą, że młodzież potrafi też być inna - i to daje nadzieję!" - stwierdził gość ŚDM.

Więcej informacji o tym, co dzieje się na ŚDM znajdziesz pod tym linkiem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Schönborn: ŚDM to kontrast dla dżihadystów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.