Kard. Scola: zagrożenie ze strony terroryzmu nie szybko się skończy

Kard. Scola: zagrożenie ze strony terroryzmu nie szybko się skończy
(fot. shutterstock.com)
KAI / sz

- Musimy przygotować się na to, że zagrożenie ze strony terroryzmu nie szybko się skończy - powiedział kard. Angelo Scola w czasie wizyty w jednej z mediolańskich parafii, przy której działa duszpasterstwo imigrantów.

- Musimy zabrać się do wspólnej pracy, przezwyciężając pokusę rozpalania konfliktów i instrumentalizacji, by stworzyć nowe oblicze dialogu z wyznawcami islamu - stwierdził arcybiskup Mediolanu.

Zwracając się wprost do nich, zaapelował, by wykluczali ze swoich szeregów tych, którzy stwarzają niebezpieczne sytuacje. Mówiąc, że era terroryzmu nie będzie krótka, kardynał zauważył, że "jest on zjawiskiem strukturalnym".

Z kolei do świata zachodniego skierował następującą uwagę: "Nie wystarczy mówić: będziemy żyć, jak do tej pory. A jak żyliśmy? Czy to wystarczy, by stawić czoła temu zjawisku?". Do młodych imigrantów kardynał Scola powiedział m.in.: "Macie przed sobą życie, podobne do zielonej prerii, ale najważniejsze, by wiedzieć, dla kogo się żyje. Jestem przekonany, że z tego punktu widzenia mogą się od was wiele nauczyć wasi włoscy rówieśnicy".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Scola: zagrożenie ze strony terroryzmu nie szybko się skończy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.