Kard. Tagle: dialog – jedyne narzędzie do wyjścia z pandemii

Kard. Tagle: dialog – jedyne narzędzie do wyjścia z pandemii
(fot. ShalomWorldTV / youtube)
8 miesięcy temu
KAI / sz

Jedynym sposobem na wyjście z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa jest dialog – uważa kard. Luis Antonio Tagle. Purpurat uczestniczył w konferencji pedagogów zorganizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Edukacyjne Filipin, organizację zrzeszającą ponad 1500 szkół katolickich w tym kraju.

W swoim wystąpieniu kard. Tagle zaznaczył, że pandemia wymaga globalnej reakcji. „Bez kultury dialogu kryzys będzie się tylko pogłębiał i to nie tylko pod względem ilości chorych, ale dlatego, że w tak trudnych czasach, z ludzi wychodzi to, co najgorsze” – powiedział filipiński purpurat.

Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów zaapelował by nie upolityczniać pandemii, ale jedynie dzielić się pomysłami wyjścia z kryzysu. „Konstruktywna konfrontacja różnych punktów widzenia jest pierwszym krokiem ku globalnej reakcji na pandemię” – podkreślił kard. Tagle.

Podzielił się także swoim doświadczeniem choroby. W połowie września zaraził się koronawirusem i został poddany kwarantannie. „Zdałem sobie wówczas sprawę, że aby naprawdę przetrwać, potrzebujemy głębokiego poczucia więzi z Bogiem. To pomaga nam odkryć, że nie jesteśmy sami, dlatego dialog jest tak ważny” – zaznaczył kard. Tagle.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Prusak SJ, Sławomir Rusin
20,96 zł
29,95 zł

Dojrzała wiara to zgoda na obcowanie z Tajemnicą

Czy psychologia jest wrogiem wiary? A może doprowadzi do tego, że uwierzę głębiej? Czy wyznacznikiem bliskości z Bogiem są emocje? Co Pismo Święte mówi o orientacji seksualnej?...

Skomentuj artykuł

Kard. Tagle: dialog – jedyne narzędzie do wyjścia z pandemii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.