Kard. Tagle zaprasza do "towarzyszenia" migrantom w czasie Świąt Wielkiej Nocy

Kard. Tagle zaprasza do "towarzyszenia" migrantom w czasie Świąt Wielkiej Nocy
(fot. Michał Lewandowski)
vaticannews.va / ml

Kardynał, który jest przewodniczącym międzynarodowego Caritas, zaprosił wszystkich chrześcijan do włączenia się w towarzyszenie migrantom w ich podróży.

Hierarcha wystosował wielkanocne orędzie, które zachęca wszystkich chrześcijan, by włączyli się w akcję "Share the Journey", kampanię, która ma na celu towarzyszenie migrantom oraz walkę z uprzedzeniami wobec nich.

Kampania wystartowała we wrześniu 2017 roku i zyskała wsparcie papieża Franciszka.

W orędziu kardynał Tagle wyraził nadzieję na stworzenie wielkiej fali ludzkiej solidarności i wykorzystania energii ludzi do "podpalenia świata Bożą miłością".

Główną osią przesłania kardynała jest zaproszenie całego Caritas do wykonywania "małych gestów współczucia wobec migrantów, których spotyka się w swoich codziennych podróżach". Hierarcha przypomniał o tym, by zobaczyć Jezusa w sobie, oraz w osobie każdego migranta i uchodźcy.

Kard. Tagle wspomniał również o inicjatywie Caritas, która w dniach 17-24 czerwca 2018 na całym świecie będzie promować działania mające na celu pokazanie, że wszyscy ludzie na świecie są jedną rodziną, której członkowie wzajemnie siebie potrzebują.

"Ile razy dziennie nie rozpoznajemy Jezusa w ludziach, którzy towarzyszą nam w naszych podróżach? Może jesteśmy zbyt zajęci, rozproszeni, albo zamknięci w grobach naszych lęków" - napisał kardynał.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. Tagle zaprasza do "towarzyszenia" migrantom w czasie Świąt Wielkiej Nocy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.