Kard. Tauran do muzułmanów: razem zaradzić głuchocie na Boga

Kard. Tauran do muzułmanów: razem zaradzić głuchocie na Boga
(fot. youtube.com)
KAI / ml

- Niech zwierzchnicy religijni nie boją się potępiać działań grup, które nie mają nic wspólnego z wiarą - powiedział kard. Jean-Louis Tauran w Dausze, stolicy Kataru.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego wziął tam udział w konferencji na temat bezpieczeństwa duchowego i intelektualnego społeczeństwa w świetle tego, co nauczają religie. Takie spotkanie zostało zorganizowane już po raz 12. przez działający tam od 2008 r. 
Międzynarodowy Ośrodek Dialogu między Religiami. Uczestniczyli w nim politycy, dyplomaci, zwierzchnicy religijni i uczeni z wielu krajów.
Gość z Watykanu podkreślił, że wszystkie religie uczą wdrażać braterstwo, pokój, solidarność z najsłabszymi, sprawiedliwość, godność osoby ludzkiej i poszanowanie dla zasobów naturalnych naszego globu. "Żydzi, chrześcijanie i muzułmanie są coraz bardziej świadomi, że razem mogą zaradzić głuchocie współczesnego społeczeństwa na Boga - powiedział kard. Tauran.
- Religie nigdy jeszcze, przynajmniej w nowszych czasach, nie zajmowały tyle miejsca co dzisiaj w dialogu publicznym. Widać to np. w kioskach na lotniskach, gdzie można nabyć liczne czasopisma religijne czy książki z zakresu duchowości. Z drugiej jednak strony religie budzą lęk z powodu epizodów barbarzyńskiej przemocy, których sprawcy twierdzą, że kierują się motywami religijnymi" - dodał szef watykańskiej dykasterii.
Wezwał zatem, by w domach, szkołach, meczetach i kościołach budować wspólną dla wszystkich lepszą przyszłość.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. Tauran do muzułmanów: razem zaradzić głuchocie na Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.