Kard. Yeom: Koreańczycy potrzebują współczucia Buddy

Kard. Yeom: Koreańczycy potrzebują współczucia Buddy
(fot. youtube.com)
4 lata temu
KAI / ml

Modlę się, by miłosierdzie i współczucie Buddy mogło być obficie udzielone koreańskiemu społeczeństwu, pełnemu konfliktów i podziałów - takie zapewnienie znalazło się w przesłaniu do wspólnoty buddyjskiej z okazji 2560. rocznicy urodzin Buddy, jakie wystosował katolicki arcybiskup Seulu kard. Andrew Yeom Soo-jung.

- Modlę się, by wszyscy przyjęli nauczanie Jezusa i Buddy o miłosierdziu i o miłości i by nasze dwie religie mogły kroczyć razem drogą prawdy, aby oświecać ludzi i tworzyć społeczeństwo pokoju i dobrobytu - napisał kardynał.
Do Kościoła katolickiego w Korei Południowej należy około 10 proc. społeczeństwa. Utrzymuje on bardzo dobre relacje ze zwierzchnikami buddystów, stanowiących 22 proc. mieszkańców kraju. Kard. Yeom i czcigodny Jaseung, stojący na czele szkoły Chogye buddyzmu koreańskiego, wymieniają się życzeniami z okazji rocznicy urodzin Buddy i Bożego Narodzenia. Liczne są też spotkania i inicjatywy międzyreligijne.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Yeom: Koreańczycy potrzebują współczucia Buddy
Komentarze (6)
M
Mirosław
22 maja 2016, 10:02
To BLUŹNIERSTWO, zawsze w Kościele katolickim! Budda do budy! Kardynał też
G
Gosia
17 maja 2016, 23:24
Albo zły przekład.
MS
Michał Sztajer
16 maja 2016, 08:24
W pierwotnym Kosciele juz zostałby złożony z urzedu i ekskomunikowany.
PG
Pawel G
12 maja 2016, 23:09
"Modlę się, by miłosierdzie i współczucie Buddy mogło być obficie udzielone koreańskiemu społeczeństwu ..." Czyż nie jest to idloatria???
DP
Danuta Pawłowska
12 maja 2016, 21:31
PIERWSZE PRZYKAZANIE DEKALOGU „Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! (...). Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył” (Wj 20, 2-5) "Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz" (Mt 4,10).
Kamila
Kamila
13 maja 2016, 08:49
Budda nie jest bogiem

Skomentuj artykuł

Kard. Yeom: Koreańczycy potrzebują współczucia Buddy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.