Kardynał Bassetti: Jezus utożsamia się "przede wszystkim z tym, który został odepchnięty"

Kardynał Bassetti: Jezus utożsamia się "przede wszystkim z tym, który został odepchnięty"
(fot. YouTube.com / Tv2000it)
KAI / mp

Każde spotkanie z "obcym", migrantem i uchodźcą, jest okazją do spotkania z Jezusem, który "utożsamia się z przyjętym bratem, a przede wszystkim z tym, który został odepchnięty".

Przypomniał o tym arcybiskup Perugii kard. Gualtiero Bassetti podczas Mszy odprawionej w jednym z kościołów tego miasta 14 stycznia - w Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy.

W kazaniu, poprzedzonym czytaniami w pięciu językach, przewodniczący episkopatu Włoch podkreślił, że "Pan powierza miłości macierzyńskiej każdą istotę ludzką, zmuszoną do opuszczenia własnej ojczyzny w poszukiwaniu lepszej przyszłości". Dodał, że "troska ta musi znaleźć wyraz na każdym etapie doświadczenia migracji: od wyjazdu do przyjazdu do celu, aż po powrót do kraju pochodzenia, w nadziei, że wszyscy któregoś dnia będą mogli powrócić do swych domów".

Zdaniem kaznodziei odpowiedzialność za to Kościół dzieli z wszystkimi wierzącymi "i wszystkimi ludźmi dobrej woli, którzy wezwani są do odpowiedzi na niezliczone wyzwania, jakie stawia emigracja, z wielkodusznością, sprawnie, mądrze i w sposób dalekowzroczny, zawsze proporcjonalnie do swych możliwości".

Na zakończenie kazania arcybiskup Perugii przypomniał, że "każdy brat i każda siostra proszący nas o pomoc, bez względu na to, do jakiej kultury należą, posiada zawsze swoje wartości i ma nam coś do podarowania".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kardynał Bassetti: Jezus utożsamia się "przede wszystkim z tym, który został odepchnięty"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.