Kardynał nominat Arborelius: docenienie naszych wysiłków ekumenicznych

Kardynał nominat Arborelius: docenienie naszych wysiłków ekumenicznych
(fot. youtube.com)
KAI / sz

Docenieniem wysiłków na rzecz jedności chrześcijan nazwał swoją nominację kardynalską biskup Sztokholmu Anders Arborelius. Jest on jednym z pięciu nowych członków kolegium kardynalskiego, którzy zostaną do niego włączeni przez papieża Franciszka na konsystorzu 28 czerwca.

Kardynał nominat wyraził także "wielką radość" z tego, że ta część świata została dostrzeżona przez papieża. - Cieszy nas, że Szwecja i Skandynawia coraz bardziej mają swe miejsce na mapie światowego katolicyzmu - dodał bp Arborelius.

Sekretarz Rady Kościołów Chrześcijańskich Szwecji, luterańska pastorka Karin Wiborn w swych życzeniach dla nowego kardynała także podkreśliła, że jest to docenienie pracy nominata, ale także powierzenie szerszej odpowiedzialności w skali całego Kościoła. Przypomniała, że w minionym roku katolicka diecezja Sztokholmu "opuściła peryferie" za sprawą kanonizacji bł. Marii Elżbiety Hesselblad i ceremonii otwarcia obchodów 500-lecia Reformacji w Lundzie z udziałem papieża Franciszka.

- Ośmielam się mieć nadzieję, że praca na rzecz jedności chrześcijan i ekumenizmu była decydującym czynnikiem w uznaniu dla bp. Andersa - napisała pastorka Wiborn, zapewniając, że ta nominacja jest świętem dla wszystkich chrześcijan w Szwecji.

Bp Arborelius jest wiceprzewodniczącym Rady Kościołów Chrześcijańskich Szwecji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kardynał nominat Arborelius: docenienie naszych wysiłków ekumenicznych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.