Kardynał Rosa Chávez: papież Franciszek pragnie Kościoła, który pociesza

Kardynał Rosa Chávez: papież Franciszek pragnie Kościoła, który pociesza
(fot. CANAL GENTEVÉ / YouTube.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie / ml

Przesłaniem, które Franciszek pozostawia Ameryce Łacińskiej, jest on sam, to, kim jest, a dopiero po tym przychodzą gesty i to co robi - powiedział kard. Gregorio Rosa Chávez w wywiadzie dla Radia Watykańskiego.

Salwadorski hierarcha mówił także, jakiego Kościoła, jego zdaniem, pragnie papież, i o wizji kościelnej wspólnoty, jaką przedstawił on w czasie swojej wizyty w Kolumbii.
"Papież pragnie Kościoła, który należy do historii przeżywanej przez ludzi; Kościoła, który pociesza, leczy rany; Kościoła, który ukazuje drogi do pokoju. (...) Jest to Kościół, który prowadzi do męczeństwa. Jesteśmy Kościołem męczenników. Ponadto Franciszek mówi otwarcie o godności osoby (...), a co jeszcze ważniejsze, dał Kolumbii klucze do pojednania. Nie można obyć się bez prawdy, ale to nie wystarczy: trzeba prawdy, sprawiedliwości, przebaczenia i miłosierdzia. Słowa papieża są wspaniałym podsumowaniem, ale trudno je wprowadzić w życie, tym niemniej to jedyny sposób, który może doprowadzić do pojednania" - powiedział kard. Rosa Chávez.
Zapytany o ewentualną podróż papieża do Salwadoru kard. Rosa Chávez odpowiedział, że wszyscy tam na niego czekają, ale obecna sytuacja w kraju pełnym przemocy na to nie pozwala. Salwador musi najpierw uporać się z tą sprawą, bo wielu ludzi niewinnie cierpi.
"Potrzebujemy rozwiązania, którego jeszcze nie znaleźliśmy - dodał salwadorski purpurat. - Refleksja jest jedyną bronią, jakiej używamy, ale jesteśmy sparaliżowani, bo nie wiemy, jak iść naprzód".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kardynał Rosa Chávez: papież Franciszek pragnie Kościoła, który pociesza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.