Kardynał z Filipin: Pomóżmy sobie nawzajem!

Kardynał z Filipin: Pomóżmy sobie nawzajem!
(fot. EPA/FRANCIS R. MALASIG)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / slo

O solidarność z ofiarami i jedność w wierze zaapelował także, wobec przelewających się przez Filipiny w ostatnim czasie kataklizmów, kard. Luis Antonio Gokim Tagle.

"To obraz masowej destrukcji w Tacloban. Trudno wyobrazić sobie 10 do 15 stóp (3 do 4,5 m) przypływającej wody, dochodzącej do drugiego piętra budynków.

DEON.PL POLECAMożna usłyszeć głosy ludzi: pomóżmy sobie nawzajem! Co możemy zrobić dla naszych sióstr i braci w Tacloban? Jaką gorącą linię pomocy możemy dla nich uruchomić? Powinno to być przesłanie wiary, które powinniśmy usłyszeć" - powiedział kard. Tagle.

Wzywając do solidarności metropolita Manili wspomniał jednak, że prócz kataklizmów naturalnych kraj zalewany jest falą politycznej korupcji w filipińskim rządzie. "Przez przekaz wiary musimy być mostem solidarności, jednością, wspólnotą z pokornymi i głodnymi. A w tych momentach szczególnie z cierpiącymi i ofiarami różnych kataklizmów, nie tylko naturalnych, ale także codziennej korupcji, walki o władzę i oszustwa" - dodał kard. Tagle.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kardynał z Filipin: Pomóżmy sobie nawzajem!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.