Kardynał z Indonezji nie przyjedzie na konklawe

Kardynał z Indonezji nie przyjedzie na konklawe
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / pz

116 a nie jak wynika z danych statystycznych - 117 kardynałów weźmie udział w przyszłym konklawe. Emerytowany arcybiskup Dżakarty, kard. Julius Riyadi Darmaatmadja SJ stwierdził w wypowiedzi dla agencji Asianews, że nie uda się do Rzymu ze względu na zły stan zdrowia.

Przebywający w jezuickim domu opieki dla duchownych podeszłych wiekiem, Jesuit Emmaus House, w Ungaran, na środkowej Jawie, kard. Darmaatmadja wyjaśnił, że jest to jego swobodna decyzja. Wynika ona z coraz bardziej pogarszającego się stanu zdrowia, zwłaszcza problemów z oczyma, co nie pozwala na samodzielne czytanie dokumentów. - Jestem przekonany, że nie jestem w stanie usiąść z innymi kardynałami i wybierać nowego papieża. Z tego względu postanowiłem nie jechać do Rzymu - stwierdził purpurat. Dodał, że nie chce stanowić przeszkody dla prac kardynałów i doskonale rozumie decyzję Benedykta XVI o rezygnacji z pełnienia urzędu Następcy Piotra.

Wszystko natomiast wskazuje, że wbrew zapowiedziom mediów w konklawe wezmą udział poważnie chorzy kard. Francis George z Chicago oraz Julio Terrazas Sandoval, C.SS.R. z Santa Cruz de la Sierra z Boliwii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kardynał z Indonezji nie przyjedzie na konklawe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.