Katolicka telewizja w najludniejszym muzułmańskim państwie

Katolicka telewizja w najludniejszym muzułmańskim państwie
(fot. PAP/EPA/SANJEEV GUPTA)
KAI / sz

Od ponad tygodnia działa w Dżakarcie stacja Hidup TV, czyli TV Życie - pierwszy katolicki kanał telewizyjny w Indonezji, najludniejszym muzułmańskim państwie świata.

Ten nowy program przedstawiła Komisja ds. Komunikacji Społecznej archidiecezji dżakarckiej na posiedzeniu indonezyjskiego oddziału katolickiej organizacji medialnej SIGNIS w mieście Muntilan (na środkowej Jawie). Kanał działa na razie w internecie, ale w najbliższym czasie ma rozpocząć nadawanie przez satelitę.

Archidiecezja stołeczna już od dłuższego czasie produkuje różne własne programy telewizyjne, np. Renungan Harian (Chleb na każdy dzień), Embun Kehidupan (Skała życia), Sosialisasi Arda (z życia archidiecezji) i inne. Obecna inicjatywa medialna będzie trwać trzy godziny dziennie, ale z czasem ma dojść stopniowo do 8 godzin.

- Dziękujemy arcybiskupowi Dżakarty Ignatiusowi Suharyo, który pobudził i poparł Komisję co do koncepcji i powołania Hidup TV - oświadczył na konferencji prasowej w Muntilanie ks. Kamilus Pantus, sekretarz wykonawczy Komisji ds. Komunikacji Społecznej episkopatu indonezyjskiego. Zapowiedział, że wszystkie podobne komisje diecezjalne będą działać na rzecz tworzenia różnych przestrzeni medialnych oraz rozszerzania katolickiej oferty programowej o takie elementy jak fora dyskusyjne, filmy i produkcja dokumentalna.

Pomysłodawcy i wykonawcy całego przedsięwzięcia liczą na to, że nowy kanał będzie użyteczny dla dzieła ewangelizacji nie tylko w Indonezji, ale także w całym regionie. - Od jutra na przykład moglibyśmy transmitować nasze programy do widzów w Jayapura lub w Papui [Nowa Papua jest prowincją indonezyjską na wschodzie kraju] - oznajmił ks. Frans de Sales, przewodniczący SIGNIS Indonezja. Z kolei dyrektor Komisji ds. Mediów diecezji Manado ks. Sette Lalu wskazał, że nowa inicjatywa jest "czymś bardzo twórczym jako odpowiedź na potrzeby wiernych w świecie naznaczonym rozwojem technologii informacyjnych".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Katolicka telewizja w najludniejszym muzułmańskim państwie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.