"Kazania Sejmowe" Skargi podczas Verba Sacra

"Kazania Sejmowe" Skargi podczas Verba Sacra
(fot. skargapiotr.pl)
KAI/ ad

Aktor Jerzy Grałek przeczyta fragmenty "Kazań Sejmowych" ks. Piotr Skargi w poznańskiej katedrze. Specjalna edycja prezentacji Verba Sacra odbędzie się w niedzielę 23 września z okazji trwającego Roku ks. Piotra Skargi.

Komentarz teologiczny do prezentacji przygotował o. dr Krzysztof Dorosz SJ z Torunia. "Skarga miał jakąś świadomość tego, że widzi dalej i głębiej niż jemu współcześni. Poczucie takie wynikało - jak się wydaje - z mocnego oparcia w słowie Bożym: dary mądrości i intuicji, w które Bóg wyposażał swoich proroków, udzielały się także i jemu" - zauważa w komentarzu jezuita.

DEON.PL POLECA



Uczestnicy niedzielnej prezentacji usłyszą kompozycje Michała Ogińskiego, Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki i Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu kwartetu Aulos.

Fragmenty "Kazań Sejmowych" były już prezentowane podczas Verba Sacra. W 2000 r. przeczytał je w poznańskiej bazylice archikatedralnej Zbigniew Zapasiewicz.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2012 Rokiem ks. Piotra Skargi. W tym roku mija czterechsetna rocznica śmierci wielkiego kaznodziei.

Niedzielna prezentacja będzie sto trzydziestą z cyklu Verba Sacra.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Kazania Sejmowe" Skargi podczas Verba Sacra
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.