Kenia: Biskupi sprzeciwiają sie zamykaniu obozów dla uchodźców w Dadaab i Kakuma

Kenia: Biskupi sprzeciwiają sie zamykaniu obozów dla uchodźców w Dadaab i Kakuma
fot. Marpalusz/pl.depositphotos.com
vaticannews.va

Kenijscy biskupi zaapelowali do rządu, by ten nie zamykał obozów dla uchodźców w Dadaab i Kakuma. Twierdzą, że ich zamknięcie oraz repatriacja uchodźców i osób ubiegających się o azyl wbrew ich woli z powrotem do Somalii, są sprzeczne z prawem międzynarodowym.

Biskupi zaznaczyli, że uchodźcy powinni wrócić dopiero wtedy, gdy sytuacja w objętej wojną domową Somalii się uspokoi. W wydanym oświadczeniu stwierdzili, że ich przymusowy powrót, może doprowadzić do cierpienia wielu bezbronnych kobiet i dzieci. 

W minionym tygodniu lokalne media informowały, że kenijski sąd tymczasowo wstrzymał postanowienie kenijskiego rządu dotyczące zamknięcia obozów w Dadaab i Kakuma, w których przebywa prawie 500 tys. osób, głównie uchodźców somalijskich.

Władze w Nairobi twierdzą, że grupa dżihadystów al-Shabab wykorzystuje obozy do planowania i przeprowadzania ataków na mieszkańców Kenii.

W ostatnich latach Kenia była już celem ataków terrorystycznych. Kenijscy biskupi twierdzą, że rząd powinien rozważyć zwiększenie bezpieczeństwa, a nie zamknięcie obozów.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Kenia: Biskupi sprzeciwiają sie zamykaniu obozów dla uchodźców w Dadaab i Kakuma
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.