Kenia: bomba w kościele w Mombasie

Kenia: bomba w kościele w Mombasie
Mombasa, Stare Miasto (fot. pirano Bob R / Foter.com / CC BY-NC-ND)
KAI / mh

Po raz kolejny w Kenii został zaatakowany kościół chrześcijański. Siedem osób odniosło rany i zostało przewiezionych do szpitala.

Domowej roboty bomba wypełniona ropą naftową został wrzucona do świątyni w trakcie niedzielnego nabożeństwa 9 czerwca przez sprawców, którzy podjechali na motocyklu.

Tego samego dnia granat rzucony w tłum zranił trzy osoby w stołecznym Nairobi. Kenijska policja przypomina, że podobnych zamachów dopuszczali się dotychczas członkowi lub zwolennicy somalijskiej Al-Kaidy - rebeliantów z ugrupowania Al-Szabab. O ich przeprowadzanie oskarżano też separatystyczną grupę Rada Republiki Mombasy (Mombasa Republic Council), domagającą się odłączenia Mombasy i Prowincji Wybrzeża (Oceanu Indyjskiego) od Kenii. Ma ona zwolenników zarówno wśród tamtejszych muzułmanów jak i chrześcijan.

Kenijskie wojska wkroczyły w 2011 r. do południowej Somalii, atakując bazy Al-Szababu. Obecnie biorą udział w operacjach Unii Afrykańskiej wymierzonych w tamtejszych ekstremistów. Wywołało to gniewną reakcję i zapowiedź zemsty ze strony somalijskich islamistów.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kenia: bomba w kościele w Mombasie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.