Kielce: 23 września modlitwa za zmarłych uchodźców

Kielce: 23 września modlitwa za zmarłych uchodźców
(fot. PAP/EPA/ZOLTAN BALOGH)
KAI / kw

W środę 23 września w kościele akademickim w Kielcach bp Jan Piotrowski będzie przewodniczył nabożeństwu ekumenicznemu za uchodźców.

Organizatorzy zachęcają do wspólnej modlitwy za tych, którzy zginęli na Morzu Śródziemnym, w Afryce i na Bliskim Wschodzie oraz w innych regionach świata.

Nabożeństwo pt. "Umrzeć z nadziei. Modlitwa za uchodźców, którzy zginęli w drodze do Europy" to odpowiedź na apel papieża Franciszka oraz wezwanie polskiego Episkopatu.

Treść nabożeństwa przygotowała Wspólnota Sant’Egidio. - "Będziemy w nim wymieniać imiona i historie uchodźców, którzy w ostatnich miesiącach zginęli podczas rozpaczliwych prób wydostania się z miejsc ogarniętych wojną. Polecimy też Bogu nasze siostry i naszych braci, którzy już dotarli lub przybędą do Europy. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla nich oraz o wyobraźnię miłosierdzia dla nas" - zachęcają organizatorzy.

Nabożeństwo w kościele akademickim rozpocznie się o godz. 18. - "Wspólna modlitwa ekumeniczna pomoże nam dostrzec, że "dziś Chrystus ma twarz uchodźcy" - mówi ks. dr Rafał Dudała, diecezjalny duszpasterz akademicki. Apeluje także o zaangażowanie w liturgię.

Ks. dr Mirosław Cisowski - rzecznik Kurii, zachęca do włączenia się wszystkie wspólnoty parafialne diecezji kieleckiej.

W tym samym dniu modlitwy odbędą się też w wielu innych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Ełku, Łodzi czy Opolu.

Więcej szczegółów na temat akcji modlitewnej można zobaczyć tutaj.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kielce: 23 września modlitwa za zmarłych uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.