Kielce: biskup wsparł finansowo akcje pomocy strażaków i wolontariuszy

Kielce: biskup wsparł finansowo akcje pomocy strażaków i wolontariuszy
(fot. depositphotos.com)
2 miesiące temu
KAI / pp

Liczna grupa wolontariuszy, która skupiła się wokół strażaków OSP i ich kapelana niesie realną pomoc ok. 150. osobom w Kielcach i w okolicy – wystarczy zadzwonić pod wskazany numer. Biskup kielecki Jan Piotrowski przekazał na potrzeby pomocowe prowadzone przez tę grupę kilkanaście tysięcy złotych.

Pomoc nie dotyczy osób objętych kwarantanną. W tych sytuacjach żywność i niezbędne produkty dostarczają służby odpowiednio do tego przygotowane pod względem sanitarnym.

Jak dowiedziała się KAI, strażacy i skupieni wokół nich wolontariusze, objęli pomocą już ponad 150 osób starszych, niepełnosprawnych i samotnych, które pozostają w domach w związku z pandemią koronawirusa. Dostarczają im żywność, leki, załatwiają najpilniejsze sprawy.

Obecnie pomoc tą drogą niesie ok. 50-osobowa grupa pomocowa, złożona ze strażaków, studentów, nauczycieli, osób konsekrowanych, duchownych. Powstała ona spontanicznie ok. dwa tygodnie temu, reagując na apel bp. Jana Piotrowskiego, by idąc wzorem dobrego Samarytanina i świętych nie ograniczać posługi wobec chorych i samotnych. Nazwali się „Strażacy na rzecz biednych, potrzebujących i samotnych w domach”.

Aby skorzystać z ich pomocy, wystarczy zadzwonić pod numer 502 429 800. Zgłoszenia przyjmuje koordynator akcji, ks. Łukasz Zygmunt, kapelan kieleckich strażaków. – Chodzi o reagowanie na bieżąco, sama paczka przed świętami to może być za mało, zdarza się, że ludziom właśnie teraz brakuje środków do życia, żywności, leków. Biedy i niedoborów jest bardzo dużo – mówi KAI duchowny.

Ks. Zygmunt informuje, że grupa dociera z pomocą głównie do osób z powiatu kieleckiego. Jednak zdarzają się pojedyncze interwencje także w innych częściach województwa, np. dwa dni temu, gdy zadzwonił 71-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej. Był w bardzo trudnej sytuacji. Potrzebował nie tylko pomocy w zakupach, ale też pilnego wsparcia psychologicznego. Wolontariusze wywiązali się z zadania.

Wolontariusze z grupy koordynowanej przez kapelana kieleckich strażaków mają specjalne legitymacje, które pozwalają ich zidentyfikować.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
59,93 zł
99,89 zł

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Kielce: biskup wsparł finansowo akcje pomocy strażaków i wolontariuszy
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Kielce: biskup wsparł finansowo akcje pomocy strażaków i wolontariuszy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.