Kielce: trwają medytacje w intencji pokoju

Kielce: trwają medytacje w intencji pokoju
(fot. Sundaram Ramaswamy / CC BY 2.0 / flickr.com)
KAI / mg

Trwają sześciodniowe medytacje chrześcijan i muzułmanów zorganizowane w intencji pokoju na świecie. Rozpoczęły się w klasztorze pallotynów na Karczówce w Kielcach 27 lipca a zakończą 1 sierpnia br. Biskup kielecki Jan Piotrowski w liście do organizatorów wyraził "głębokie przekonanie o potrzebie szukania tego co nas łączy w realizowaniu drogi pokoju i pojednania".

- Sięgając do Nostra aetate - Deklaracji Soboru Watykańskiego II o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich - wyrażam głębokie przekonanie o potrzebie szukania tego co nas łączy w realizowaniu drogi pokoju i pojednania. Ufam, że każde spotkanie ludzi dobrej woli przynosi oczekiwane owoce pozwalające patrzeć z nadzieją w przyszłość - podkreślił hierarcha.

- Niech dobry Bóg obdarza swoim błogosławieństwem, a Matka Boża wyprasza potrzebne łaski - napisał bp Jan Piotrowski z wyrazami szacunku i darem modlitwy.

Wprowadzenie do medytacji prowadzą: ze strony chrześcijańskiej - ojciec Maksymilian Nawara OSB a ze strony muzułmańskiej - Szajch Hazrat Hamid Hasan.

DEON.PL POLECA

Ostatniego dnia, 1 sierpnia, medytację chrześcijan i muzułmanów zakończy przed południem wspólny krąg.

Organizatorami medytacji przebiegających pod hasłem "W stronę serca" są: Instytut Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. Jana Karskiego oraz Szkoła Nauk Sufich. Organizacje te reprezentują: Andrzej Ahmed Saramowicz - dyrektor Szkoły Nauk Sufich, współprzewodniczący Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów oraz Bogdan Białek - prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, dyrektor Ośrodka Medytacji i Spotkań Między Religiami, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

Ich zdaniem, jest to pierwsza taka inicjatywa w Polsce, mająca na celu przyczynienia się do tworzenia kultury pokoju, której podstawą jest nasz wewnętrzny wysiłek, by stać się ludźmi lepszymi dla siebie i innych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kielce: trwają medytacje w intencji pokoju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.