Klerycy podbili internet [VIDEO]

Klerycy podbili internet [VIDEO]
(fot. Archidiecezja Warszawska / youtube.com)
KAI / Archidiecezja Warszawska / youtube.com / ptt

Ponad 13,7 tys. odsłon na YouTube ma wyprodukowany przez archidiecezję warszawską spot powołaniowy pt. "Obietnica". Okazją do jego premiery była niedziela Dobrego Pasterza i trwający obecnie Tydzień Modlitw o Powołania.

Jak twierdzi ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej, spot powołaniowy jest współczesną formą nawiązania kontaktu z młodymi, którzy myślą o życiu kapłańskim. Kiedyś była to ulotka z adresem, dzisiaj - spot.

W półtoraminutowym spocie biorą udział klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Oni też przygotowali filmik od początku do końca pod okiem swego wykładowcy.

- Prawdopodobnie nie ocalisz świata... - rozpoczynają swoją opowieść o powołaniu kapłańskim, które odkryli, a teraz chcą skłonić do refleksji o możliwości wyboru takiej drogi życia swoich rówieśników. - Czy przyszła ci do głowy myśl, żeby zostać księdzem? - pytają.

- To Bóg powołuje a nie spot - podkreśla ks. Śliwiński i dodaje, że "marketing, zarządzanie i reklama tu nie zadziałają". Ale filmik warszawskich kleryków na YouTube cieszy się, jak na ten gatunek, sporą popularnością. Jego atutem jest m.in. dynamiczny montaż ujęć, muzyka i krótkie wypowiedzi kleryków. Scenariusz filmu przygotował jeden z alumnów, dalsze prace prowadzili razem w grupie.

- To pierwszy spot, co nie znaczy, że jedyny. Zamierzamy w sposób konsekwentny i ciągły prowadzić komunikację internetową w ramach duszpasterstwa powołań - deklaruje ks. Śliwiński.

Wcześniej spoty powołaniowe przygotowali m.in. klerycy z Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Ich filmik pt. "Dlaczego chcę zostać księdzem?" można oglądać na YouTube od 30 grudnia u.br. Z kolei klerycy z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu przygotowali filmik pt. "Co to jest seminarium?". Spoty o tematyce powołaniowej od kilku lat przygotowują też zakonnicy m.in. dominikanie, franciszkanie i inni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Klerycy podbili internet [VIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.