Kolejne ofiary islamskich fundamentalistów

Kolejne ofiary islamskich fundamentalistów
(fot. licornenoir/flickr.com)
6 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / pz

Co najmniej 47 zabitych to wciąż prowizoryczny bilans wczorajszego ataku islamskich fundamentalistów na leżące na północy Nigerii miasteczko Bama.

Atak miał miejsce kilka godzin po tym, jak prezydent Goodluck Jonathan ogłosił, że wojsko kontroluje sytuację w kraju, a ofensywa przeciwko fundamentalistom z ugrupowania Boko Haram przynosi owoce.

Do ataku doszło o świcie. Świadkowie informują, że islamiści byli doskonale uzbrojeni i niezwykle zmotywowani do walki. Napadli na miejscową szkołę, ograbili sklepy i spalili kilkadziesiąt domów.

Działania fundamentalistów z Boko Haram, dążących do utworzenia w Nigerii islamskiego państwa, przybierają w ostatnich tygodniach na sile i stają się coraz bardziej krwawe. Zapowiedzieli oni m.in. serię ataków na pola naftowe.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kolejne ofiary islamskich fundamentalistów
Komentarze (2)
21 lutego 2014, 12:08
Prawdą jest, że o tych wydarzeniach niewiele się pisze, a jeszcze mniej się czyta. Tego nie widać w telewizji, więc świat nie żyje tym tak, jak kojowskim Majdanem. Oczywiście nie chodzi mi o to, by umniejszyć dramat Ukraińców.
RP
religia pokoju
20 lutego 2014, 20:50
Wyznawcy tej "religii pokoju" zabijają? Toż to herezja! Jak można tak pisać? Za te zniewagi powinniście ucałować Koran i w akcie ekspiacji przyjąć do opustoszałego klasztoru we Włoszech (z powodu braku powołań) islamskich uchodźców.

Skomentuj artykuł

Kolejne ofiary islamskich fundamentalistów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.