Papież Franciszek przyjął prezydenta Nigerii

Papież Franciszek przyjął prezydenta Nigerii
(fot. EPA/Tony Gentile)
6 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / CTV / slo

Papież Franciszek przyjął dziś na specjalnej audiencji prezydenta Republiki Federalnej Nigerii Ebele Jonathana Goodlucka. Następnie nigeryjski gość spotkał się z kardynałem sekretarzem stanu Pietro Parolinem i sekretarzem ds. relacji z państwami abp. Dominiquem Mambertim.

W czasie rozmów podkreślono serdeczne relacje, jakie łączą Stolicę Apostolską i Nigerię. Wskazano również na pozytywny wpływ Kościoła na sytuację społeczną w tym kraju, zwłaszcza w takich obszarach, jak edukacja, ochrona zdrowia czy promowanie dialogu między różnymi grupami ludności.

Jak podkreśla komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, szczególną uwagę zwrócono na ochronę godności człowieka i jego fundamentalnych praw, począwszy od wolności religijnej. W tym kontekście wspólnie potępiono wszelkie formy przemocy.

Obydwie strony wyraziły też nadzieję na szybki powrót całego społeczeństwa Nigerii do pokojowej koegzystencji. Wymieniono także poglądy na szereg spraw dotyczących sytuacji w regionie, ze szczególnym uwzględnieniem kryzysu i konfliktów w Afryce Centralnej i Subsaharyjskiej.

 

Więcej»

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek przyjął prezydenta Nigerii
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek przyjął prezydenta Nigerii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.